۶ موقعیتی که نشان می‌دهد زمان استعفا از کارتان فرا رسیده است

🔸بسیاری از ما به دنبال فرصت‌های شغلی جدیدی هستیم، اما ترک موقعیت شغلی کنونی و رفتن به شرکت جدید کاری چالش‌برانگیز است. با این حال شاید بهترین کار، استعفا از محل کار کنونی‌تان باشد، اما در چه صورتی متوجه خواهیم شد که زمان استعفا فرا رسیده است؟
در ادامه این مطلب ۶ نشانه را عنوان خواهیم کرد که نشان می‌دهد زمان استعفا فرا رسیده است.

▪️بی‌انگیزگی برای کار

«هالی کپلن»، مشاور شغلی عنوان می‌کند: «اگر از نظر ذهنی درگیر شغل روزانه خود نشده باشید، برای ایجاد تغییر، زیاد منتظر نمانید.» او در ادامه اضافه می‌کند حفظ شغلی که به عقیده خودتان کاملا یکنواخت و خسته‌کننده است، باعث آسیب زدن به شما می‌شود. زمانی که احساس کردید این کسالت یا رکود پابرجا مانده، بهتر است به فکر شغل جدیدی باشید.

▪️روابط سمی در محیط کار

تقریبا یک سوم از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی عنوان کردند که به دلیل داشتن یک مدیر یا رئیس بد، قصد دارند شغل خود را تغییر دهند. گوگینو پانته عقیده دارد سنجش سلامت روابط کاری شما با رئیس، همکاران و افراد بخش‌های دیگر، از بزرگ‌ترین شاخص‌هایی محسوب می‌شود که نشان‌دهنده زمان استعفا و جستجوی شغل جدید است.

▪️کاهش علاقه به کار

اگر دیگر برای یادگیری مهارت‌های جدید یا حتی اشتراک‌گذاری کارهای خود با دیگران علاقه‌ای ندارید، وقت آن رسیده که شغل فعلی خود را تغییر دهید، زیرا شما با ادامه دادن این روند هم فرصت‌های شغلی آینده خود را کاهش می‌دهید و هم در مورد انطباق با تکنیک‌های کاری جدید، به عنوان فردی «بی‌انگیزه» قضاوت خواهید شد.

▪️به اندازه کافی از شما تقدیر نمی‌شود

رئیس‌هایی که از کارمندان خود، تعریف‌های نسبتا ساده‌ای می‌کنند، باعث به وجود آمدن فرهنگی می‌شوند که رشد در آن می‌تواند دشوار باشد.
در واقع استفاده از تعریف‌های عمومی، اعتماد به نفس کافی را برای کارمندان ایجاد نمی‌کند. بنابراین اگر به دنبال رشد عزت نفس و انگیزه خود برای شکوفا شدن هستید، بهتر است از این شرایط دوری کنید.

▪️استعفای مداوم همکاران

اگر همکاران شما به صورت مداوم در حال استعفا هستند و افراد جدیدی جایگزین آن‌ها می‌شوند، متوجه باشید که احتمالا مشکلات سیستمی وجود دارد. در همین راستا بهتر است شما نیز فرصت‌های شغلی دیگر را بررسی کنید.

▪️کاهش اهمیت نقش شما در شرکت

اگر احساس می‌کنید همه چیز در حال تغییر است و گروه یا عملکرد شما به حاشیه رفته، زمان تغییر شغل رسیده است.
هرچند در این شرایط ممکن است بتوانید کار خود را حفظ کنید، اما مدیران ارشد توجه چندان زیادی به شما نخواهند داشت.

✍منبع: Fastcompany

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *