پرسشنامه استاندارد

چاپ فوری مقاله ISI

چاپ فوری مقاله ISI

چاپ فوری مقاله ISI

ساعدنیوز: ISI  یکی از موسسات معتبر در عرصه جهانی می باشد و بدلیل دارا بودن استاندارهای بالای علمی و ارزیابی درحال حاضر درجایگاه نخست جهانی قرارگرفته است.

مقاله ISI

مقالات ISI مقالاتی هستند که مورد داوری مجلات معتبر ISI قرار گرفته و پذیرش شده اند . این مجلات قابل روئیت در سایت Thomson Reuters می باشند . اعتباردهی و اعتبارسنجی این مجلات از طریق موسسه اطلاعات علمی جهانی ISI (Institute for Scientific Information) صورت می گیرد .

ISI  یکی از موسسات معتبر در عرصه جهانی می باشد و بدلیل دارا بودن استاندارهای بالای علمی و ارزیابی درحال حاضر درجایگاه نخست جهانی قرارگرفته است.

پرسشنامه استاندارد (دارای روایی، پایایی، روش نمره گذاری و منبع داخل و پایان متن )

مبانی نظری و پژوهشی

معیارهای ارزیابی و ارزش دهی این موسسه مورد قبول تمامی مراکز پژوهشی و علمی دنیا بوده و نشریاتی که در این موسسه پذیرفته می شوند می بایست از فیلترهای زیادی بگذرند.این موسسه مدعی است که با نگاهی کاملاً بی طرف و واقع بینانه نسبت به ارزیابی مقالات و مجلات و ژورنال های علمی و پژوهشی اقدام می کند.

مجلات و ژورنال هایی که خواستار گرفتن این استاندارد علمی هستند می بایست از نظر فاکتورهای سنجشی این موسسه مانند: -ضریب تاثیر یاIF  ، شاخص فوریت(Immediacy Index) و غیره  مورد ارزیابی قرار بگیرند.

درحقیقت ISI  پایگاهی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلات ISI  ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان، از مجلات  ISI محسوب شود، اما به دلیل کاهش بار علمی، بعدا از لیست مجلات ISI  کنار گذاشته شود. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ مجله، در لیست ISI قرار دارند. از این لیست چیزی حدود 1100 مجله درحوزه علوم انسانی و هنر می باشند. هر ساله ۲۰۰۰ مجله جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد و حدود 10 تا15 درصد آنها به لیست ISI اضافه می شوند.

دلایل و مزایای چاپ مقاله ISI

هرچه میزان مقالات ثبت شده در مجلات معتبر ISI بیشتر باشد نشان از رشد علمی ، تحصیلی ، اندیشه و تکنولوژی یک کشور محسوب می گردد .  دانشگاهها و موسسات و اساتید نیز به منظور بالابردن سطح علمی دانشگاه و موسسات خود ، دانشجویان را ملزم به چاپ مقالات علمی ISI می کنند . تدوین و چاپ مقاله در ISI را می توان معیاری جهت ارتقاء اعضاء هیئت علمی ، دانشیاران و سایر پژوهشگران دانست. داشتن مقاله علمی یک فرصت و شانس جهت دریافت پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر( مقطع دکتری ) و ادامه تحصیل در خارج از کشور دانست.  در مقاطع دکتری الزام چاپ مقالاتISI  برای دانشجویان وجود دارد. دانشجویان نیز با مهارت و دانشی که طی فرایند تحصیل خود بدست آورده اند اقدام به نگارش مقاله می نمایند و پس از اتمام آن در بخش تعیین مجله مناسب و معتبر و ارسال مقاله به آن ، اکثریت دچار مشکل می شوند.

محدودیت زمانی چاپ مقاله ISI

تصویر

پس از نگارش مقاله و ترجمه و فرمت بندی و آماده سازی آن برای مجله اصلی ترین و مهم ترین مساله این می باشد که این مقاله چه زمانی به چاپ می رسد و فرصت پژوهشگر برای انتظار به چاپ رسیدن آن چه مقدار است . زمان و بازه زمانی اکسپت و چاپ مقاله از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب مجله می باشد.  برای بسیاری از پژوهشگران و محققان مدت زمان گرفتن پذیرش و چاپ مقاله اهمیت فوق العاده ای دارد. روشن و واضح است پژوهشگری که دست به چنین پژوهشی زده است بی دلیل چنین کاری نکرده است و هدف و منظوری دارد که در جهت تحقق آن هدف در پی چاپ هرچه سریعتر مقاله خود می باشد . دانشجویان دوره ی دکتری برای دریافت مدرک خود ، نیازمند چاپ مقاله ی علمی خود در مجلات بین المللی معتبر، ISI  ،ISC ، SCOPUS  و PABMED هستند. مشکلات عمده پژوهشگران در خصوص مدت زمان طولانی لازم برای چاپ مقاله مربوط به فرصت کم دانشجویان برای شرکت در مصاحبه دکتری و یا اخذ نمره ی پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد در داخل از کشور و فرصت محدود پژوهشگرانی که قصد اقدام جهت پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور را دارند و سایر مسائل دیگر می باشد .

بازه زمانی داوری مجلات ISI

تصویر

پروسه ی معمول داوری برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI با توجه به نوع مجله متغیر می باشد.  و با توجه به اینکه ، بعد از اتمام دوره ی تحصیلات تکمیلی،زمان درنظرگرفته شده برای استخراج مقاله از پایان نامه و سپس چاپ آن در ژورنالهای ISI  کوتاه است از این رو توانایی اکسپت سریع در مجلات ISI از دغدغه های همیشگی دانشجویان و پژوهشگران می باشد .انتخاب مجله ی متناسب با مقاله، اطمینان از اعتبار مجله و کم بودن زمان از دیگر موارد مشکلات در محدوده زمانی پذیرش و چاپ مقاله می باشد .

عواملی که وجود آنها می تواند پروسه داوری را به تعویق بیاندازد :

  • انتخاب نامناسب مجله جهت چاپ مقاله
  • همخوانی نداشتن موضوع مقاله با اسکوپ مجله
  • عدم رعایت استانداردهای مورد نیاز مجله
  •  وجود مشکل در عدم فورمت‌بندی دقیق مقاله بر اساس رهنمودهای ذکر شده توسط مجله
  • ضعف محتوای مقاله
  • نگارش ضعیف و مبهم
  • مناسب نبودن ترجمه و وجود ایرادات در بخش ترجمه تخصصی
  •  عدم پیگیری و مکاتبه صحیح با ادیتور مجله
  •  عدم ارسال صحیح اصلاحیه‌های درخواست شده از سوی داوران به مجله

بازه داوری مجلات ISI با توجه به IF ( ایمپکت فکتور) آنها متفاوت می باشد .

مجلات JCR مجلات دارای ایمپکت فکتور( دارای بازه داوری طولانی مدت و بسیار سخت گیر می باشد. که این بازه زمانی داوری معمولا 4 الی 9 هفته می باشد.

درمورد مجلات ISI LISTED (بدون ایمپکت فکتور)  بازه داوری کمتری نسبت به JCR دارند بازه ای زمانی حدود 20 روز الی 1 ماه.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *