تحلیل داده های آماری

نحوه نگارش و چاپ مقاله پابمد

نحوه نگارش و چاپ مقاله پابمد

نحوه نگارش و چاپ مقاله پابمد

دانشجویان گروه پزشکی و پیراپزشکی می‌تونند مقالات خود را در ژورنالهای pubmed ارائه کنند. این ژورنالها علاوه بر دارا بودن سطح تخصصی بسیار بالا بسیار معتبر و امتیاز آور می‌باشند.

مجلات pubmed

مقالات منتشر شده در حوزه های پزشکی و پیرا پزشکی در پایگاه پابمد قابل دسترسی است. این پایگاه بزرگترین و جامع ترین منبع برای رو نمایی از مقالات حوزه های کاملا تخصصی پزشکی می باشد. دانشجویان و محققان و اساتید دانشگاهی گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه در صورت تمایل به ارتقاء رزومه علمی خود و برای اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی می توانند از مزایای چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد استفاده کنند. محققین عزیز می توانند در بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها به پذیرش و چاپ مقالات خود در نشریات پابمد اقدام نمایند. این مجلات در حوزه تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی مقاله پذیرش می کنند.

نحوه جستجو در pubmed

جستجو در پایگاه پابمد نیز همانند سایر موتور های جستجو می باشد در پاب مد نیز جستجو بر اساس کلمات کلیدی انجام می گیرد. فقط کافیست وارد سایت Pubmed شوید و موضوع یا عنوان مورد نظرتان را در باکس جستجوی بالای صفحه وارد کنید. شما همچنین می ­توانید انتخاب کنید جستجو در کدام دیتابیس انجام بگیرد. به طور پیش فرض جستجو در Pubmed صورت می­ گیرد. کلمه های کلیدی مرتبط با موضوع مقاله را انتخاب کنید و آنها را جستجو کنید انتخاب کلمه کلیدی نقش به سزایی در تعداد استناد به مقاله شما دارد و هر چه کلمات کلیدی کاربردی تر و نزدیک به موضوع را انتخاب کنید تعداد استنادات به مقاله بیشتر می شود.

تصویر

مزایای چاپ مقاله در مجلات pubmed

 • پذیرش راحت تر در مقطع دکتری (آموزشی و پژوهشی) و پسا دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی
 • پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی
 • استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی وابسته به درمان و علوم پزشکی
 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان
 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای بالا در زمینه درمان و علوم پزشکی
 • گرفتن بورس تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان
 • نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی درمان و علوم پزشکی
 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

نحوه نگارش مقاله pubmed

صفحه عنوان، چکیده، مقدمه، مواد و روش ها، یافته ها، بحث و نتیجه گیری، تشکر و قدردانی، منابع، چکیده به زبان انگلیسی و ضمائم (جداول، نمودارها و تصاویر) باشد. حجم متن نباید بیشتر از 4000 کلمه برای مقالات برگرفته از مطالعات کمی و 5000 کلمه برای مقالات برگرفته از مطالعات کیفی باشد. منابع مقالات پژوهشی، حداکثر 40 منبع بوده و در آن حداکثر از 5 جدول یا نمودار استفاده گردد.

دانشجویان حوزه تخصصی پزشکی و پیراپزشکی چنانچه تمایل به نگارش مقاله داشته باشند ابتدا می بایست عنوان مناسب انتخاب کند و تحقیقات خود را در انجام دهد و سپس طبق فرمت و اصولی که اشاره شد هر بخش را در قسمت مخصوص اشاره کند.

نحوه چاپ مقاله pubmed

جهت سابمیت مقاله به ژورنالهای pubmed می بایست طبق فرایند زیر اقدام فرمایید.

 • ترجمه
 • ویرایش
 • پارافریز
 • انتخاب ژورنال
 • فرمت بندی مقاله
 • سابمیت مقاله

ترجمه تخصصی مقالات باید با کیفیت و به صورت کاملا تضمینی انجام شود. حتما باید ترجمه مقالات تخصصی پابمد را که در حوزه تخصصی پزشکی و پیراپزشکی میباشند را به یک مترجم متخصص در این زمینه ها واگذار نمایید. از طرفی تجربه و سابقه مترجم نیز موضوع مهمی میباشد که حتما باید برای حفظ کیفیت ترجمه از مترجم متخصص کمک بگیرید.

ویرایش محتوایی و دستور زبانی مقالات پابمد نیز مهم و حائز اهمیت میباشد که داوران باید حتما برای حفظ کیفیت مقاله از لحاظ دستور زبانی و محتوایی بررسی انجام دهند. وجود ایرادات دستور زبانی و محتوایی در متن مقاله پابمد ضعف بزرگی محسوب میشود.

اهمیت و ضروریت پارافریز نیز کاملا مشخص است که برای پیشگیری از سرقت علمی و برای اینکه مقالات با اتهام دزدی محتوا مواجه نشوند بهتر است قبل از سابمیت پارافریز و رفع مشابهت های علمی انجام شود.

با توجه به اینکه حوزه موضوعی و سطح کیفی تخصصی مقالات متفاوت میباشد از این رو حتما باید مجله ای که انتخاب میشود متناسب با سطح کیفی مقاله و حوزه موضوعی مقاله باشد. و مجلات برای پذیرش مقاله فرمت و ساختار مناسبی دارند که باید بر اساس این فرمت و چهارچوب مقاله اصلاح شود. بعد از اطمینان از کیفیت کلیه موارد سابمیت انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *