تحلیل داده های آماری

پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟

پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟

پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟
پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟

شاید بارها اصطلاح مقاله پوستری به گوشتان خورده است اما هنوز دقیقا با مفهوم آن آشنا نیستید در این بخش از ساعدنیوز در مورد مقالات پوستری و نحوه نگارش آنها اطلاعات لازم را برای شما ارائه خواهیم کرد.

مقالات پوستری چه مقالاتی هستند؟

امروزه چون حجم گسترده ای از مقالات در هر سال توسط نویسندگان مختلف نوشته میشود باید شرایطی فراهم آورده شود که بتوانند این مقالات را برای عموم مردم و نویسندگان عرضه کنند تا همه بتوانند نهایت استفاده را از این مقالات ببرند نویسنده نیز بتواند از مزایای پژوهشی آن استفاده کند. عرضه مقالات هم در مجلات داخلی و خارجی امکان پذیر است هم در کنفراس ها به صورت شفاهی و پوستر مقالات برحسب اعتبار علمی میتوانند در هر یک از این موارد انتشار یابند و در دسترس عموم مردم قرار گیرند.کنفرانس ها نیز یکی از بهترین مکان ها برای عرضه مقالات علمی میباشد که در زمان مشخصی باید مقاله خودر ا در قالب یک پوستر به این کنفرانس ارسال نمایید تا رو نمایی شود.

اگر میخواهید افراد زیادی مقاله شما را ببینند بهتر است که محل نصب آنرا به گونه ای انتخاب کنید که بیشتر در معرض دید باشد و در ابتدای سالن باشد تا مخاطب در ابتدا پوستر شما را مشاهده کند و در برخورد با عناوین مشابه مقایسه کند و امتیاز چاپ آنرا صادرنماید.هر چقدر پوستر شما دید خوبی داشته باشد و مخاطبان بتوانند کلمات آنرا تشخیص دهند و بخوانند و نقاشی و طراحی جذابی داشته باشد کاملا واضح است که تعداد مخاطبان بیشتری نیز خواهد داشت با اینکه احتمال دارد که مکان پوستر از طرف اسپانسر کنفرانس تعیین شود اما تا جایی که میتوانید تلاش کنید که بیشتر در معرض دید باشد.

ارائه مقاله به صورت پوستر، یعنی به افرادی که به کنفرانس دعوت شده اند مقاله به صورت پوستر توضیح داده می شود. هدف از ارائه پوستردر همایش و یا کنفرانسها ایجاد محیطی صمیمی و پر از آرامش برای شرکت کنندگان و آشنا کردن آنها با موضوع مورد بحث میباشد تا شرکت کنندگان از این طریق به موضوعات مورد علاقه خود بیشتر توجهه کنند و انگیزه بررسی موضوع را داشته باشند.

برای انجام نصب پوستر باید به مسئول مربوط به پنل مراجعه شود تا شماره ای اختصاصی به هر مقاله داده شود تا هر برگزارکننده ای پوستر خود را در محل شماره گذاری خود نصب نماید. هنگامی که پوستر در محل مورد نظر برگزار کننده نصب شد فرد می تواند در کنار پوستر خود به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دهد. بعد از اتمام زمان همایش برای جمع آوری پوسترها نیز باید با مسئول پوسترها هماهنگی لازم انجام گیرد.

تصویر

نحوه تهیه پوستر در همایش ها

همایش ها گرد هم آیی های علمی و بسیار بزرگی هستند که اصولا افراد شرکت کننده در این کنفرانس ها نخبگان و اساتید و دانشجویان بسیار فرهیخته میباشند که هدفشان از شرکت در کنفرانس ارتقای سطح معلومات و مطلع شدن از تکنولوژی و آثار جدید میباشد به همین دلیل نیز ارائه مقاله به صورت پوستر در این کنفرانس ها موجب جلب توجه مراجعه کنند میباشد. در هر کنفرانس تایمی که برای ارائه هر مقاله در نظر گرفته شده است محدود است و بعد از ارائه هر مقاله یک تایم ویژه ای برای استراحت مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است در این تایم استراحت مراجعه کنندگان به سالنی که بنر ها نصب شده باشند خواهند رفت و بنر ها را مشاهده خواهند کرد اصولا مراجعه به بنر هایی که عنوانی جذاب و خوانا دارند و طراحی های زیبایی انجام شده است بیشتر از سایر بنر ها میباشد.

نحوه تهیه پوستر باید به صورتی باشد که جذابیت بسیار زیادی برای جذب مخاطب داشته باشد و کاملا خوانا باشد توجه به فونت و سایز نوشته ها و همچنین انتخاب رنگ ها بسیار اصولی میباشد.پوسترها عمودی و در ابعاد ۵۰×۱۰۰ سانتیمتر تهیه شود. عنوان پوستر شامل دو بخش (عنوان و آرم همایش و عنوان مقاله نام و نشانی نویسندگان) مطابق با نمونه زیر با همان مشخصات باید تهیه گردد. متن پوستر باید شامل چکیده، مقدمه و هدف، روش ها و ابزار، نتایج و بحث (شامل شکل ها، نمودارها و جداول) و تعداد محدودی منبع اصلی و مهم بنا به سلیقه تهیه کننده تدوین شود به نحوی که مندرجات متن دارای فونت درشت بوده و از فاصله یک متری به راحتی قابل خواندن و رویت باشد و به نحوی تنظیم گردد که خواننده به راحتی ترتیب تقدم و تأخر مطالب را تشخیص دهد.

در تهیه پوستر از نوشتن مطالب زیاد خودداری شود و در عوض سعی گردد از طرح، شکل، نمودار و روش های ابداعی استفاده شود تا مطالب به طور پرجاذبه و در مدت کوتاهی به خواننده منتقل شود.

تصویر

نگارش مقاله پوستری

شما وقتی میخواهید که یک مقاله چند صفحه ای را در قالب یک پوستر ارائه کنید شاید در ابتدا برایتان کمی دشوار به نظر برسد و احساس کنید که نخواهید توانست چنانچه شایسته مقاله میباشد آنرا ارائه کنید اما در صورتی که چنین نیست و هر مقاله میتواند در قالب یک پوستر ارائه شود و مفهوم مقاله را صراحتا برساند.تنها کاری که لازم است برای جذب بیشتر مخاطبین مقاله خود انجام دهید این است که فونت مقاله را به صورت خوانا و زیبا انتخاب کنید و از رنگ بندی های جذاب که موجب جذب مخاطب شود توجه داشته باشید که چون خواننده هیچ اطلاعاتی از محتوای مقاله شما دریافت نمیکند باید عنوان مقالات پوستری به صورتی انتخاب شود که بیانگر محتوای اصلی مقاله و کاملا نزدیک به موضوع باشد هرچقدر در انتخاب موضوع جذاب برای مقاله خود تلاش کنید شانس بیشتری خواهید داشت.

10 نکته برای تهیه یک پوستر جذاب

  • سادگی در پوستر
  • گویایی در پوستر
  • جذابیت رنگی در پوستر
  • کادر مناسب در پوستر
  • ترکیب بندی
  • چیدمان و فرم مناسب پوستر
  • خلاقیت ویژه در پوستر
  • خوانایی در پوستر های نوشتاری
  • اجرای مناسب در پوستر
  • حروف گذاری مناسب تیترهای فرعی و اصلی

رعایت هر یک از موارد فوق در تهیه یک پوستر باعث میشود که مخاطبین بیشتری جذب آن شوند. اگر هدف شما از ارائه پوستر در یک کنفرانس برای جذب مخاطب میباشد 10 نکته طلایی فوق را رعایت فرمایید.و اطمینان داشته باشید که بیشترین عملکرد را در روز کنفرانس خواهید داشت. علاوه بر نوع پوستر تسلط و آمادگی کامل برای ارائه محتوای مقاله نیز داشته باشید زیرا مخاطبین ممکن است سوالات احتمالی از شما بپرسند که باید آمادگی پاسخگویی به آنها را داشته باشید.

محل نصب پوستر نیز مهم است و سعی کنید ایی که برای نصب پوستر خود در نظر میگیرد بیشتر در معرض دید باشد و جلب توجه کند پوستر هایی که عموما در آخر سالن و یا در مکان هایی که دید خوبی ندارند موجب میشود که مخاطبین زیادی نداشته باشد.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi

وبلاگ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *