پایان نامه نویسی مقاله نویسی

همه چیز درباره نگارش و چاپ مقاله isi مهندسی عمران

همه چیز درباره نگارش و چاپ مقاله isi مهندسی عمران

همه چیز درباره نگارش و چاپ مقاله isi مهندسی عمران
چاپ مقاله

رشته عمران یکی از شاخه‌های مهندسی است، که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های مصنوعی شامل جاده‌ها، پل‌ها، کانال‌ها، سدها و ساختمان‌ها می‌پردازد برای آشنا شدن با راه‌های گرفتن پذیرش و چاپ مقالات آی اس آی خود در رشته عمران با ما همراه شوید.کمتر جایی از یک جامعه و کمتر محلی از یک منطقه است که فعالیتهای عمرانی به عنوان اولین واساسی ترین نیازهای آن طرح نشود. حتی تمام فعالیتهای صنعتی، کشاورزی، و … نیز به طور مستقیم و غیر مستقیم به این رشته وابسته اند و از آن سود می برند. علاوه بر رشد و توسعه جوامع، پیشرفت علم و فن آوری نیز ضرورت پرداختن و توجه دقیق و علمی به کارهای عمرانی و تغییر شیوه های گذشته را آشکار می سازد. فعالیتهای مختلف عمرانی در جهت ایجاد ساختمانها، راهها ، پلها ، سدها ، شبکه های آب رسانی شهرها و روستاها ، ساختمانهای خاص نظیر نیرو گاههای هسته ای و حرارتی و … بخش بزرگی از مجموعه فعالیتهای اقتصادی و تولیدی کشور را به خود اختصاص می دهد به گونه ای که سهم عظیمی از سرمایه گذاری های ملی در طرحهای ساختمانی و صنایع وابسته به آن به کار گرفته می شود.
مجموعه مطالب بیان شده و نیز جذب سریع فارغ التحصیلان این مجموعه در وزارت خانه ها و نهادها و سازمانهای دولتی و همچنین بخشهای خصوصی نظیر : شرکتهای مهندسان مشاور و شرکتهای ساختمانی و راه سازی و … اهمیت قابل ملاحظه و نیاز خاص به متخصص در این رشته را، حتی در مقایسه با سایر رشته های فنی و مهندسی ،به وضوح نشان می دهد.

مهندسی عمران
مقاله

موضوعات کاربردی مقاله ISI مهندسی عمران

اولین قدم برای نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی عمران انتخاب موضوع مرتبط و بروز است. بسیاری از دانشجویان در دوره تحصیل و پس از مشخص شدن علایق خود، به خوبی با موضوعات روز رشته خود آشنا می شوند. آنها مسیر خود را مشخص می کنند و می دانند در آینده نزدیک در کدام مسیر پیش خواهند رفت. برخی نیز کمی گیج و سردرگم می شوند و نیاز دارند تا مسیر پیش رو برای آنها شفاف و روشن توضیح داده شود.

نباید فراموش کنیم در دوره دانشجویی اساتید و دانشجویان سال بالاتر به خوبی می توانند ما را در آشنایی با موضوعات مهم رشته و همینطور موضوعات روز جهان آگاه کنند. وقتی صحبت از پذیرش و چاپ مقاله ISI می شود، یعنی باید از موضوعات روز دنیا برای نگارش مقاله انتخاب کرد چون موضوعات قدیمی تر اغلب دیگر ایی در محافل علمی ندارند. انتخاب موضوع قدیمی ممکن است منجر به رد شدن مقاله در ژورنال های معتبر شود و زحمات دانشجو به هدر رود.

استخراج مقاله ISI از پایان نامه

یکی از راه هایی که برای دانشجویان در دسترس است استخراج مقاله از پایان نامه است. در این روش دانشجو نتیجه تحقیقات خود را از دل پایان نامه عمران بیرون میکشد و برای ارسال به ژورنال های معتبر آماده می کند. در این راه در واقع دانشجو با یک تیر دو نشان میزند: با انجام تحقیق و پژوهش، هم پایان نامه خود را تکمیل می کند و تحویل می دهد و هم به نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی عمران می پردازد.

فراموش نکنیم آنچه در اینجا اهمیت دارد انجام پژوهش به صورت صحیح و کاربردی است. تنها در چنین شرایطی نتیجه پژوهش می تواند به نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی عمران در ژورنال های معتبر بینجامد. در چنین حالتی حتی در صورتی که دانشجو قادر به استخراج مقاله نباشد، موسسات معتبر پژوهشی و آموزشی به دانشجویان کمک می کنند و با مشاوره دادن به آنها فرایند چاپ مقاله ISI عمران را در مسیر درست و مطمئن پیش می برند.

نگارش مقاله ISI مهندسی عمران

برای شروع نگارش مقاله ISI عمران خوب است با فرمت مقاله های ISI آشنایی پیدا کنید و بدانید چه بخشهایی در مقاله ضروری است. با توجه به ژورنال انتخابی شما، ممکن است فرمت مورد نظر کمی تغییر کند و اغلب شباهت بسیاری به هم دارند، به خصوص در مورد محتوای درخواستی.

بسیاری از محققان اول شروع به نوشتن پیشنویس مقاله خود به فارسی می کنند تا بتوانند آن را برای بازخوانی در اخیتار استاد و یا سایر مشاوران قرار دهند. از طرف دیگر انجام اصلاحات نیز پس از بازخوانی برای آنها ساده می شود. در چنین حالتی، پس از اینکه نسخه نهایی به فارسی آماده شد، برای ترجمه در اختیار مترجم قرار میگیرد.

برخی از دانشجویان هم از همان ابتدا اقدام به نوشتن مقاله خود به انگلیسی می کنند. در صورتی که دانشجو به زبان انگلیسی مسلط باشد نوشتن مقاله به زبان انگلیسی به کار او سرعت میدهد.

مهندسین عمران
نوشتن مقاله

ترجمه مقاله ISI رشته عمران

وقتی که نگارش مقاله ISI عمران به فارسی کامل شد اکنون نوبت ترجمه مقاله می رسد. در انتخاب مترجم برای مقاله باید به چند نکته توجه کرد:

  • مترجم باید به ترجمه عمومی زبان انگلیسی مسلط باشد.
  • مترجم باید زبان تخصصی رشته عمران را بداند و اصطلاحات این رشته را کامل بشناسد.
  • بهتر است قبل از سپردن متن برای ترجمه، نمونه کارهای قبلی مترجم را تست کنید.

پذیرش و چاپ مقاله ISI در رشته مهندسی عمران

پذیرش و چاپ مقاله به ویژه مقاله ISI برای دانشجویان، اساتید، محققان و پژوهشگران رشته های مهندسی عمران امتیازاتی به همراه دارد از جمله: مجوز دفاع دکتری، کسب امتیاز پژوهشی در مصاحبه دکتری، کسب دو نمره پایان نامه، ارتقا رتبه علمی و… که آنها را علاقمند به چاپ مقاله در مجلات ISI می کند. مقاله خوب مستلزم، پژوهش و مطالعات اجمالی در رشته تخصصی و نگارش آنها در قالب یک مقاله ی پژوهشی است و برای موفقیت در آن، مقاله ی نوشته شده علاوه بر محتوای قوی، باید عاری از هر گونه ایرادات فنی و نگارشی باشد. ممکن است مقاله ی شما از نظر محتوا بسیار قوی باشد و به دلیل ناهمخوانی با اسکوپ مجله، از طرف ادیتور ریجکت گردد بنابراین انتخاب مجله مناسب در حیطه تخصصی مهندسی عمران یکی دیگر از عوامل موثر در پذیرش مقاله است.

از دیگر عوامل موثر در پذیرش مقاله ISI می توان به عملکرد صحیح در نگارش مقاله و ساختار صحیح مقاله، اطمینان از به روز بودن موضوع مقاله، ارسال نامه ی پیوست یا Cover Letter، رعایت تمام پیشنهادات اصلاحی داوران (حتی اگر با نظر آن ها مخالف باشید)، آمادگی برای پاسخگویی به سوالات ناشران و پیروی از قوانین حق نشر اشاره کرد.

جستجوی ژورنال برای چاپ مقاله

اگرچه این مرحله جز آخرین مراحل کار است اما اغلب دانشجویان از قبل ژورنال خود را انتخاب میکنند. مقاله ISI نیز با توجه به نیازهای ژورنال نوشته می شود. در انتخاب ژورنال ها حتما باید اعتبار آنها را چک کنیم. این کار را با مراجعه به سایت وزارت علوم می توانیم انجام دهیم یا اینکه از افراد آگاه کمک بگیریم. دانشجویانی که پیش از شما مقاله خود را سابمیت کرده اند معمولا بهترین فرد برای مشاوره دادن به شما هستند. از طرف دیگر فراموش نکنید که هر ژورنالی اغلب برای موضوعات و رشته های خاصی به چاپ مقاله ISI می پردازد و در رشته خاصی شهرت دارد. پس خوب است با کمی پرس وجو ژورنال های مناسب رشته عمران را پیدا کنید تا در وقت صرفه جویی کرده باشید.

چاپ مقاله isi رشته عمران

دانشجویان رشته عمران در صورتی که میخواهند ادامه تحصیل دهند و یا وارد بازار کار شوند میبایست همانند سایر رشته ها مقاله بنویسند و آنرا در معتبر ترین مجلات به چاپ برسانند. یکی از پایگاههای معتبر بین المللی که در حوزه چاپ و نشر مقالات علمی برجسته فعالیت دارد، پایگاه isi میباشد. با پذیرش و چاپ مقاله در مجلات isi میتوان ۷ امتیاز از سقف ۲۲ امتیاز را برای مصاحبه دکتری کسب کرد. به همین دلیل دانشجویان رشته های مختلف از جمله رشته عمران گرایش زیادی به چاپ مقاله در این مجلات دارند.

هزینه چاپ مقاله isi عمران

چاپ مقالات در هر زمینه و رشته در مجلات مختلف ، متفاوت است اما همیشه یک میانگین واحد برای هزینه چاپ مقاله isi وجود دارد که از طرف خود سازمان ای اس ای اعلام می شود. علاوه بر آن هزینه های خدمات و مراحل چاپ و موسسات چاپ مقاله ای اس ای جداگانه محاسبه می شود.

نگارش کاورلتر مقاله عمران

یکی از مراحلی که در سابمیت مقاله معمولاً از سوی پژوهشگران مورد اغفال قرار می گیرد کاورلتر مقاله است. اگرچه ممکن است کاور لتر به نظر تشریفاتی برسد، اما در واقع بخش مهمی از روند ارسال مقاله است. کاور لتر این فضا را به شما می دهد که در مورد مقاله خود به ویراستار اطلاعات مفیدی ارائه کنید؛ اعم از اینکه چرا مقاله شما مهم است و چگونه متناسب با اسکوپ مجله می باشد. به طور کلی، کاور لتر باید توجه سردبیر را جلب کند. این نامه نباید با عجله نوشته شود، زیرا کیفیت آن می تواند شانس انتشار مقاله شما را بالا برده یا خراب کند. کاورلتر باید از یک فرمت نسبتاً استاندارد پیروی کند.

چاپ مقاله اسکوپوس عمران

چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس می­ تواند برای دانشجویان تا حدودی سخت و دشوار باشد زیرا به دلیل استقبال فراوان پژوهشگران از این مجلات داوری آن ها و ملاک ­های پذیرش مقالات سخت و دشوارتر شده است. اما این به معنی غیر ممکن بودن آن نیست با کمی تلاش و یاری افراد با تجربه می توان به این هدف دست پیدا کرد.

هزینه چاپ مقاله عمران در مجلات اسکوپوس

همانطور که می دانید چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس بسیار زمانبر و هزینه بر می ‍ باشد. و اگر مقاله شما ریجکت شود این هزینه و امتیاز را از دست خواهید داد بهتر است قبل از اینکه به فکر سابمیت مقاله باشید کلیه فرآیند نگارشی و کیفیت مقاله را با جدید ترین و به روزترین متد ها کنترل کنید و سپس مقاله را سابمیت نمایید. با توجه به اعتبار سنجی ژورنالها و شاخص q هزینه چاپ مقاله در این ژورنالها کاملا متفاوت می باشد.

در ژورنالهای q1 و q2 هزینه نسبتا پایین و در ژورنالهای q3 و q4 هزینه ها افزایش میابد و بالاتر می باشد. ژورنال های اسکوپوس جز ژورنالهای خارجی به حساب می آیند و هزینه ها به دلار پرداخت می شوند و از همین رو با توجه به نوسانات قیمت دلار هزینه ها متغیر می باشد. به همین جهت هزینه ای نوشته نشده است.

اهمیت مقاله ISI برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی

نمی توان انکار کرد که داشتن رزومه تحصیلی خوب چقدر در گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی موثر است. اما این گفته بدین معنی نیست که بدون نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی عمران در ژورنال های معتبر نمی توان از دانشگاه های خارجی پذیرش گرفت. اولین و مهمترین چیز در گرفتن پذیرش از این دسته از دانشگاه ها، مقطع تحصیلی است:

کارشناسی ارشد: گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد برای دانشجویان دوره لیسانس اغلب چندان دشوار نیست. با کمی سعی و تلاش میتوان دانشگاه معتبری برای ادامه تحصیل پیدا کرد. اما اگر این دسته از دانشجویان مقاله داشته باشند یا در مقاله ای به عنوان همکار مشارکت کنند شانس گرفتن بورسیه تحصیلی و رهایی از هزینه های تحصیل برای آنها کمتر می شود.

دکتری: اهمیت داشتن مقاله برای دانشجویان دکتری بسیار زیاد است در واقع باید بگوییم این دسته از دانشجویان بدون داشتن مقاله شانس خیلی کمی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقاطع بالاتر دارند. در مورد دانشجویان دکتری بحث روی تعداد مقالات و کیفیت آنهاست. هرچه مقالات بروزتر باشند و در ژورنال های معتبرتر چاپ شده باشند، شانس آنها برای گرفتن بورسیه تحصیلی بیشتر می شود.

مشارکت در چاپ مقاله ISI عمران

بسیاری از دانشجویان رشته مهندسی عمران به جای چاپ مقاله به تنهایی، اقدام به چاپ مقاله مشارکتی ISI عمران می کنند. مقاله مشارکتی هیچ فرقی با مقاله ISI ندارد. در مقاله مشارکتی عمران، به جای یک نویسنده، دو یا چند نفر از دانشجویان به صورت مشارکتی اقدام به نوشتن مقاله می کنند. این نوع مقاله ISI که به صورت اشتراکی است مزایای خاص خود را دارد:

  • پژوهش: در مقاله ISI مشارکتی عمران دیگر تمامی زحمات پژوهش بر دوش یک نفر نیست. همه اعضای تیم باهم در انجام تحقیقات و نوشتن مقاله کمک می کنند. این کار باعث می شود مقاله در زمان کمتر و با کیفیت بیشتری آماده شود.
  • قیمت مقاله: در مقاله مشارکتی عمران، تمامی هزینه های مقاله به طور مساوی بین نویسندگان تقسیم می شود. در نتیجه قیمت تمام شده مقاله ISI مشارکتی عمران برای نویسندگان بسیار مقرون به صرفه تر است.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi

وبلاگ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *