ازدواج موفق - همسر داری - زناشویی - همدلی

رهبری مشارکتی: رویکردی نوین در مدیریت سازمان‌ها

رهبری مشارکتی: رویکردی نوین در مدیریت سازمان‌ها

مقدمه:
رهبری یکی از عوامل کلیدی در مدیریت و موفقیت سازمان‌ها است. در گذشته، رهبران به عنوان فردی با قدرت و صلاحیت‌های فردی و محدودیت‌های تصمیم‌گیری شناخته می‌شدند. اما در عصر حاضر، با پیچیدگی‌ها و تنوع در سازمان‌ها، نیاز به رهبری مشارکتی بر جای مانده است. رهبری مشارکتی رویکردی نوین در رهبری است که بر اساس مشارکت و همکاری با اعضای سازمان، به دست آوردن نتایج بهتر و ایجاد فرهنگی سازمانی پویا و نوآورانه را هدف می‌گیرد.

بدست آوردن مشارکت:
رهبری مشارکتی به معنای درگیر کردن اعضای سازمان در فرآیند تصمیم‌گیری و ایجاد فرصت‌هایی برای شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات آنان است. رهبران مشارکتی به اعضای سازمان اعتماد می‌کنند و از توانایی‌ها و تجربیات آنان بهره می‌گیرند. این نوع رهبری باعث ایجاد انگیزه و ارتباط موثر بین اعضای سازمان می‌شود و توانایی‌ها و ایده‌های نوآورانه را در سازمان تقویت می‌کند.

ویژگی‌های رهبری مشارکتی:

  1. اعتماد و آزادی: رهبران مشارکتی به اعضای سازمان اعتماد می‌کنند و آزادی عمل را به آنان می‌دهند. آن‌ها از توانایی‌ها و تجربیات اعضا استفاده می‌کنند و به آنان فرصت می‌دهند تا در تصمیم‌گیری‌ها و فرایندهای مختلف سازمان شرکت کنند.
  2. ایجاد فرهنگ مشارکتی: رهبران مشارکتی به ایجاد یک فرهنگ سازمانی مشارکتی و همکاری بین اعضا توجه می‌کنند. آن‌ها ارزش‌ها و اصول مشارکت را در سازمان ترویج می‌دهند و به اعضا اجازه می‌دهند تا در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های سازمانی نقش فعالی داشته باشند.
  3. انگیزه‌بخشی و توانمندسازی: رهبران مشارکتی، اعضا را تشویق به مشارکت و همکاری می‌کنند. آنتیجه‌گیری:
    رهبری مشارکتی یک رویکرد نوین در مدیریت سازمان‌ها است که بر اساس مشارکت و همکاری با اعضای سازمان، به دست آوردن نتایج بهتر و ایجاد فرهنگی سازمانی پویا و نوآورانه تمرکز می‌کند. این نوع رهبری باعث ایجاد انگیزه و ارتباط موثر بین اعضای سازمان می‌شود و توانایی‌ها و ایده‌های نوآورانه را در سازمان تقویت می‌کند. رهبران مشارکتی با اعتماد به اعضای سازمان، ایجاد فرصت‌هایی برای شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات آنان را فراهم می‌کنند و از توانایی‌ها و تجربیات آنان بهره می‌برند. این رویکرد باعث ایجاد یک فرهنگ سازمانی مشارکتی و همکاری بین اعضا می‌شود و به توانمندسازی اعضا و بهبود عملکرد سازمان کمک می‌کند. در نهایت، رهبری مشارکتی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا با چالش‌های روزمره روبرو شده و راهبرد‌های مناسبی برای موفقیت در محیط رقابتی فعلی تدارک ببینند.

رهبری سالزمن ( 35 سوال – 7 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری-3مقاله رایگان – )

q14-4-پرسشـنامه مـدیریت اسـلامی مسـاح و همکاران (1390)- ( 126سوال – 10 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری-2مقاله بیس رایگان – )

Q14-5- پرسشنامه سبک رهبری وارنر بارک ( 10 عبارت جفتی – 7 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – 4 مقاله رایگان )

Q14-6- ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﺳﺒﻚ ﺳﻨﺞ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ لو تانز (1989) –( 35عبارت جفتی – 6 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری -6 مقاله رایگان )

Q14-7- پرسشنامه ارزيابي شايستگي مديران و رؤسا ( 51عبارت جفتی – 5 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری -9 مقاله رایگان )

Q14-8- پرسشنامه رهبری معنوی فرای و همکاران (2005 )- –( 16عبارت جفتی – 5 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری -5مقاله رایگان )

q14-9- پرسشنامه رهبری بصیر (آینده نگر) کانگر و کاننگو(1988)( 33عبارت – 9 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری -7مقاله رایگان )

q14-10- پرسشنامه سبک مدیریت حسنی – ( 32عبارت -10 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری -3مقاله رایگان )

q14-11- پرسشنامه استاندارد رهبری هوشمند سیدانمانلاکا (2002)( ۲۳عبارت- 11 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 3 مقاله پایه )

q14-12- پرسشنامه مهارت های مدیران باچا(2012)( 11عبارت- 8 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 2 مقاله پایه )

q14-12-2- پرسشنامه مهارت های نرم مديران آموزشي ( خالق خواه  و  نجفی؛ 1397) – ( 30عبارت- 8 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 1 مقاله پایه )

q14-13- پرسشنامه رهبری فضیلت گرا وانگ و هکت (2015)( 18عبارت- 8 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 3 مقاله پایه )

q14-14- پرسشنامه رهبری دانش ویتالا(2004)( 29عبارت- 12 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 6 مقاله پایه )

q14-15- پرسشنامه رهبری مشارکتی کارتون(2010)( 25سوال – 7 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – )

q14-16- پرسشنامه رهبری خیرخواهانه کارکاس و سارگلو(2012)(40عبارت- 8 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه 2 مقاله پایه )

q14-17- پرسشنامه رهبری اخلاقی بروان و تروینو (2005)(10عبارت- 7 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه9 مقاله پایه )

q14-18 – پرسشنامه سبک رهبری باردنز و متزکاس (35عبارت- 9 صفحه – دارای روایی، پایایی و روش نمره گذاری – به همراه2 مقاله پایه ) [purchase_link id=”22006

اگر می خواهید در خصوص نرم افزار Nvivo آموزش ببینید. اینجا کلیک کنید مجموع آموزش 8 ساعت و 24 دقیقه

تحلیل داده های آماری

فروشگاه محصولات فیزیکی

رهبر نماها چه کسانی هستند ؟

نوشته

نشریات و مجلات معتبر بین المللی (ISI) در حوزه علم مواد، پوشش ها و فیلم ها

نوشته

کپی محتویات یک فایل متنی بدون بازکردن فایل

نوشته

کوتاه‌ترین تست هوش دنیا + پاسخ

نوشته

کتاب “مدیریت زمان: راهنمای کامل برای بهره‌وری و موفقیت” (برای اولین بار در ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *