به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه سبک مربیگری مک لین و همکاران (2005)

0

پرسشنامه سبک مربیگری مک لین و همکاران (2005)

امروزه سازمان¬ ها در محیطی پیچیده و متغیر که هر روز بر این پیچیدگی افزوده می شود، فعالیت می¬کنند. پس برای باقی ماندن در عرصه رقابت و برای نگهداری، پرورش و برآورده ساختن نیاز های منابع انسانی خود، به عنوان یکی از مهم ترین منابع شان، باید رو یکرد های جدید تری را انتخاب کنند. از جمله این رویکرد های جدید می توان به مربیگری سازمانی و خود توسعه ای کارکنان اشاره کرد.  رواج مربیگری در سازمان های معاصر مي تواند به دلیل تغییرات سریع در محیط سازمان ها همانند ج هانی دن، پیشرفت فناوری و ماهیت کار باشد. امروزه بیش از پیش از مدیران خواسته مي شود که برای توانمندسازی کارکنانشان درراستای خودرهبری تلاش کنند و شرایط را برای یادگیری اثربخش و توسعه فردی کارکنان تسهیل كنند. هرچند در دو دهه گذشته مربیگری سازمانی بسیار متداول شده است، با وجود اين مستندات تجربی اندکی در خصوص نتایج حاصل از مربيگري سازمانی وجود دارد(سنگری و پورولی ،1393).

به منظور بررسی مربیگری مدیران از پرسشنامه سبک مربیگری مک لین و همکاران (2005) استفاده می شود. این پرسشنامه شامل 20 گویه است که توسط کارکنان تکمیل می شود.

همراه  4 مقاله رایگان

50,000 ریال – خرید

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

 هودی و سویشرت
فروشگاه هودی و سویشرت
پرسشنامه استاندارد

 تحلیل آماری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.