به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه نگرش به خیانت (روابط فرازناشویی) ATIS (واتلی، 2008)

پرسشنامه نگرش به خیانت (روابط فرازناشویی) ATIS (واتلی، 2008)

پرسشنامه نگرش به خیانت (روابط فرازناشویی) ATIS (واتلی، 2008)

خانواده یکی از مهمترین نهادهای جامعه و شکل دهنده ی شخصیت آ دمی است که موجب رشد احساسات و ارزش ها، تکامل ، اعتمادبه نفس و اجتماعی شدن ، قدرت انتخاب و درنهایت تصمیم گیری منطقی افراد می شود.  خانواده محل ارضای نیازهای مختلف جسمانی، عقلانی و عاطفی است و داشتن آگاهی از نیازهای زیستی، روانی، عاطفی و شناخت چگونگی ارضای آن‌ها و مجهز شدن به فنون شناخت تمایلات زیستی، روانی و عاطفی، ضرورتی انکارناپذیـر است. رضایـت  یک فرد از زندگی زناشویی به معنی رضایت وی از خانواده محسوب می‌شود و رضایت از خانواده به‌منزله‌ی رضایت از زندگی بوده و درنتیجه تسهیل در امر رشد، تعالی و پیشرفت مادی و معنوی جامعه خواهد بود. در این میان، بی‌وفایی و خیانت زناشویی بیشترین آسیب را به رابطه‌ی همسران وارد می‌کند و حتی می‌تواند رابطه را نابود کند. بر این اساس متغیرهای مختلفی می‌توانند زمینه‌ساز خیانت زناشویی در زوجین باشند. بر اساس نظریه بالبی، دسترسی‌پذیری و پاسخگویی را به‌عنوان رفتارهای کلیدی در روابط توصیف می‌کند که حالت امنیت و یا اضطراب و پریشانی فرد را به میزان زیادی تعیین می‌کنند. پیوندهای قوی دل‌بستگی به شکل‌گیری پناهگاهی امن و ایمن در برابر اثرات استرس و تردید کمک می‌کنند و اطمینان لازم برای خطر‌پذیری، یادگیری و سازگاری با خود، دیگران و دنیا را در فرد به وجود می‌آورند .دسترسی‌پذیری و پاسخگویی، رفتارهای قابل‌اندازه‌گیری و کلیدی در روابط هستند که وضعیت دل‌بستگی، اضطراب و یا پریشانی رابطه‌ی زناشویی را به میزان زیادی تعیین می‌کنند. اگر دسترسی‌پذیری، پاسخگویی و همدم‌طلبی در زوجین به حدی باشد که نیازهای زناشویی زوجین را برآورده کند، احتمال نگرش مثبت به روابط خیانت‌آمیز زناشویی پایین می‌آید. این نشان‌دهنده‌ی آن است که رفتار دل‌بستگی در روابط زناشویی نقش مهمی در پیشگیری در خیانت زناشویی زوجین و تقویت بنیان خانواده دارد. یکی دیگر از پیش‌بینی‌کننده‌های نگرش به خیانت زناشویی می‌تواند کیفیت روابط زناشویی زوجین باشد. کیفیت روابط زناشویی به‌عنوان میزان توافق نسبی زن و شوهر درباره موضوعات مهمی چون همکاری در کارها و فعالیت‌های مشترک و ابراز محبت به یکدیگر تعریف شده است(فردوسی،1397).

پرسشنامه نگرش به خیانت (روابط فرازناشویی) توسط واتلی (2008) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 12 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد. این پرسشنامه تک بعدی می باشد.

به همراه 3 مقاله پایه رایگان

50,000 ریال – خرید

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.