به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه آمادگی روانی ورزشکاران یا خودسنجی روانی انستیتوی ورزش استرالیای جنوبی (SASI Psych)(1993) (South Australian Sport Institute)

0

عامل های فیزیکی و ذهنی مختلفی وجود دارند که به موفقیت ورزشی کمک می‌کنند. موفقیت در ورزش نیازمند کنار هم قرار گرفتن این عامل ها و تقابل درست آنها با یکدیگر است. در بسیاری از ورزش‌ها عامل های مربوط به آمادگی جسمانی مهم‌ترین عامل است. با این حال عامل های ذهنی و روانی نیز برای ورزشکاران حرفه‌ای حائز اهمیت هستند. هدف این پرسشنامه ارزیابی ورزشکاران از وضعیت مهارت های روانی شان در سه حیطه شناختی، رفتاری و عاطفی در زمینه ورزشی، در ابتدا و انتهای دوره آموزشی است. این پرسشنامه به وسیله انستیتوی ورزش استرالیای جنوبی )ونیتر و مارتین( در سال 1993 ساخته شد. اولین بار در بازیهای المپیک سئول استفاده شد. پرسشنامه دارای 60 گویه است و 6 مهارت روانی انگیزش، اعتمادبه نفس، تمرکز، کنترل حالات روانی، تصویرسازی و هدف گذاری را می سنجد. به همراه2 مقاله مرتبط رایگان این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و روش نمره گذاری است و در قالب نرم افزار ورد نوشته شده و قابل ویرایش است.

50,000 ریال – خرید


برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

 

انجام تحلیل آماری با نرم افزارهای  SPSS  – AMOS – PLS – و نرم افزار کیفی Maxquda 

برای دسترسی به مطالب جالب در مورد موفقیت در زندگی و کسب و کار روش تحقیق، SPSS، انواع پرسشنامه و همچنین آگاهی از به روز شدن سایت در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

کانال تلگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.