صفر تا صد چاپ تضمینی مقاله

صفر تا صد چاپ تضمینی مقاله

صفر تا صد چاپ تضمینی مقاله

با توجه به اینکه چاپ مقاله یکی از دغدغه های دانشجویان می‌باشد در این مطلب سعی کرده ایم مراحل چاپ مقاله را از صفر تا صد برای شما عزیزان آموزش دهیم.

مقاله چیست؟

مقاله یک تحقیق منسجم و ساختار یافته است که یک دانشجو و محقق در بازه زمانی مشخصی آنرا گرد آوری کرده است. مقالات علمی نتیجه ماهها تحقیق و پژوهش یک دانشجو می باشد. انتشار مقالات علمی راهی است که یک محقق نتایج کار تحقیقاتی خود را با دیگر محققان و یا دانشمندان به اشتراک می گذارد و یا کارهای تحقیقاتی سایر محققان را در قالب یک مقاله مروری ارائه می نماید. می توان گفت جهت تکامل علم وجود مقالات اجتناب ناپذیر است چرا که مقالات مرتبط با یک زمینه علمی به صورت زنجیر وار به هم متصل بوده و اساس و بنیان کارهای تحقیقاتی هر محقق، مقالات قبلی می باشد. بنابراین باید دقت کرد که هدف یک مقاله علمی دادن اطلاعات است و نه تحت تاثیر قرار دادن خواننده.

هنگام نوشتن یک مقاله، شما در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی، تجزیه و تحلیل، تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستید.

مطالب پیشنهادی

yektanet-logo-sign
yektanet-logo-type

پیشنهاد توسط

خرید بلیت جام جهانی از هواپیمایی قطر با کارت شتاب از ایرانروش باورنکردنی برای سفید کردن دندان ها در خانه+مشاوره رایگان

مقالات به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند مانند:

 • استدلالی
 • توصیفی
 • تحلیلی
 • اکتشافی
 • مروری
تصویر

شرایط نگارش مقاله

مقاله یک تحقیق منسجم و ساختار یافته می باشد که نهایتا باید محقق آنرا به شکل و قالب مشخصی تبدیل کند در واقع همه مقالات شکل و ساختار مشخصی دارند در زیر ترتیب قرار گیری بخش های مقاله و نحوه نگارش هر قسمت را برای شما جمع آوری کرده ایم.

 • موضوع مقاله
 • چکیده
 • مقدمه
 • روش تحقیق
 • نتایج
 • بحث و تجزیه و تحلیل
 • نتیجه گیری
 • منابع

1– عنوان مقاله

عنوان هر اثر جلوه ای از هویت آن اثر است؛ خواه اثر هنری باشد یا علمی. عنوان فشرده ای منضبط از مطالب متن است، بنابراین انتخاب عنوانی مناسب که معرف کامل موضوع مقاله باشد، ضروری است. عنوان انتخاب شده از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا باید معرف کامل مقاله نوشته شده باشد. بارها مشاهده شده است که به جهت مغایرت در عنوان، با موضوعات نوشته شده در مقاله، کلیات مقاله مردود اعلام گردیده است . پیشنهاد می شود جهت انتخاب عنوان مقاله، با تعدادی از کارشناسان موفق مشورت گردد.

2– چکیده مقاله

همواره چکیده مقاله مورد توجه صاحب نظران قرار می گیرد. نیاز است تا چکیده مقاله نگاهی کلی به موضوع مقاله ، فعالیت انجام شده، نظرات نگارنده و نتیجه به دست آمده باشد. چكیده خلاصه كوتاهی از مقاله همراه با نكات اصلی متن مقاله است و به گونه ای تنظیم می شود كه خواننده را در تصمیم گیری برای مراجعه یا عدم مراجعه به اصل مقاله قادر می سازد. در صورتی که چکیده مقاله به صورت کامل و تخصصی نوشته شود، خواننده به قرائت کامل مقاله تشویق شده و با اهداف و تجربیات نگارنده بیشتر آشنا می گردد .

3– واژه های کلیدی

برخی از پژوهشگران جهت به دست آوردن مطلب مورد نظر خود با تایپ کلمه مدنظر، اقدام به جستجو در صفحات اینترنت می نمایند. واژه های کلیدی در مقالات نیز نماینده موضوعات مطرح شده در مقاله می باشد. لذا نیاز است تا کلماتی که اصل مقاله بر اساس آن نوشته شده است، در واژه های کلیدی آورده شوند.

4– مقدمه( طرح مسئله )

مطالب نوشته شده در مقدمه باید کامل و جامع باشد فعالیت های موجود که در زمینه موضوع مقاله در محافل علمی و اجتماعی صورت می گیرد، بررسی سوابق مطالعاتی دیگران، چگونگی شکل گیری ایده نگارنده جهت نگارش مقاله، تاریخچه موضوعی که نگارنده در خصوص آن اقدام به نگارش نموده است، مقایسه فعالیت های پیشین با موضوعی که در مقاله مطرح شده است، شرح مختصری از دلیل برتری موضوع پیشنهادی نگارنده و نهایتاً هدفی روشن از ارایه مقاله در قسمت مقدمه آورده شود .

تصویر

5– مواد و روش ها (تکنولوژی پیشنهادی)

روند کامل فعالیت انجام شده در دوره تحقیق می بایست در این قست آورده شود. خواننده باید بتواند تا با خواندن قسمت مواد و روش ها، از کلیه فعالیت ها، تجربیات کسب شده و علوم جدید مطرح شده آگاهی یابد. نیاز است تا از کلی گویی در این قسمت خودداری شده و روند اعلام مطالب به صورت منطقی و کاملا علمی صورت گیرد. پراکنده گویی در این قست باعث سردرگمی خوانندگان خواهد شد. ارایه راه کارهای کاملاً علمی و استناد به تجربیات کسب شده از عوامل موفقیت نگارش بخش مواد و روش ها است.

در بخش مواد و روش ها می توان بخش های مرتبط با موضوع مقاله را بطور جداگانه و با عناوین مشخص مطرح نمود. برای مثال اگر عنوان مقاله در خصوص ایجاد زهکش سراسری باشد، می توان در قسمت مواد و روش ها از عنوانی تحت عنوان “: چگونگی اجرای زهکش ” ، ” مصالح به کار گرفته شده ” و دیگر موارد مرتبط استفاده نموده و در خصوص هر کدام از آن ها توضیحاتی جامع و مستند را ارایه داد.

6– تجزیه و تحلیل

برخی از مقالات به جهت بهره گیری از مستنداتی گوناگون و یا استفاده از فرمول های مختلف ریاضی، نیاز به تحلیل و تجزیه نتایج کسب شده دارند. مطرح شدن این قسمت از مقاله، دلالت بر توان نگارنده جهت تکمیل علمی مقاله را دارد.

7– نتیجه گیری

جمع بندی کل مقاله و اعلام نتیجه ای مشخص و شفاف از مواردی است که می بایست در قسمت نتیجه گیری مطرح شود. در نتیجه گیری نباید به مواردی اشاره نمود که در چکیده مقاله و یا در مواد و روش ها به آن اشاره نشده باشد. مطالب نوشته شده در قسمت نتیجه گیری، نمایانگر تلاش نگارنده مقاله در طول دوران تحقیق و فعالیت است لذا نیاز است تا از کلماتی کاملاً روشن و علمی جهت بیان نتایج به دست آمده استفاده شود. پیشنهاد می گردد جهت تکمیل این بخش نیز با کارشناسان موفق مشورت گردد.

8- منابع

منابع یعنی محلی که اطلاعات خود را از آن جا گرفته اید و شامل همه نوشته ها و حتی اطلاعات مربوط به افرادی است كه با آن ها مصاحبه كردید. برای مطالب نوشته شده از کتاب ها مشخصات کتاب را بنویسید. در مورد افراد، اسامی افرادی كه با آن ها مصاحبه كردید را به ترتیب حروف الفبا تك تك بنویسید.

9 – سپاسگزاری

هیچ کس بدون کمک دیگران نمی تواند در مراحل مختلف زندگی خصوصاً فعالیت های علمی، موفق باشد. قدردانی نمودن از کسانی که نگارنده را به موفقیت رسانده است، بیانگر شخصیت نگارنده و قدرشناسی و معرفت اوست.

شرایط چاپ تضمینی مقاله

محقق باید بلافاصله بعد از اتمام نگارش مقاله شروع به مراحل انتشار مقاله کند و سعی کند مقاله خود را در مجلات معتبر منتشر کند. با توجه به اینکه مقالات بدون انتشار در مجله فاقد اعتبار میباشند و باید حتما انتشار یابند تا اعتبار آنها مشخص شود دانشجو موفظ است بلافاصله بعد از اتمام مراحل نگارش مقاله شروع به انتشار آن کند. مراحل انتشار مقاله در مجلات علمی پژوهشی معتبر داخلی و خارجی به ترتیب زیر میباشد:

برای چاپ مقاله در مجلات معتبر لازم است مراحل زیر به ترتیب پشت سر گذاشته شود:

ترجمه تخصصی مقاله

ترجمه مقالات علمی یکی از اصلی ترین مراحل سابمیت مقاله می باشد که ابتدا باید نویسنده مقاله خود را به زبان بین المللی انگلیسی ترجمه کند. ترجمه مقالات علمی باید به صورت تضمینی و با کیفیت باشد و تعداد کلمات تخصصی بسیار زیادی داشته باشد از طرفی حین ترجمه مترجم باید سعی کند مفهوم متن را حفظ کندو ترجمه تخصصی مقالات علمی باید شامل درصد بیشتری از کلمات تخصصی باشد.

ویرایش اولیه مقاله

ویرایش دستور زبانی و املایی نیز جز مراحل ضروری می باشد. مقاله ای که توسط نویسنده نوشته شده است ممکن است دارای اشتباهات نگارشی دستور زبانی و املایی باشد که ویراستار باید به صورت دقیق این ایرادات را از متن مقاله حذف کند و یک مقاله ناب با کیفیت تحویل ژورنال دهد. وجود ایرادات دستور زبانی و املایی در مقاله نشان دهنده ضعف علمی و دقت نویسنده می باشد و اعبتار مقاله شما را زیر سوال خواهد برد.

پارافریز و رفع سرقت علمی از مقاله

با توجه به اینکه در سالهای اخیر ریجکت مقالات به دلیل سرقت علمی شیوع بیشتری داشته سات و اغلب به دلیل اتهام به سرقت علمی ریجکت می شوند از این رو نویسنده موظف است قبل از ارسال مقاله به مجله ابتدا آنرا پارافریز کند و مشابهت های علمی را از متن مقاله خود حذف کند.

انتخاب مجله مناسب برای مقاله

مجله انتخابی برای مقاله باید کامنلا متناسب با سطح علمی و حوزه موضوعی مقاله باشد. بلند پروازی در انتخاب مجله و انتخاب نادرست ممکن است عامل ریجکت مقاله شود بنابراین برای انتخاب مجله مناسب حتما شناخت مجلات و حوزه موضوعی آنها ضروری می باشد و نویسنده باید اگر شناخت کافی از مجلات علمی و معتبر نداشته باشد از یک فرد آگاه در این زمینه کمک بخواهد.

فرمت بندی مقاله طبق دستورالعمل مجله

هر مجله فرمت و دستور العمل مشخصی برای مقاله دارد که نویسنده باید مقاله خود را طبق دستورالعمل ویرایش کند و سعی کند دقیقا مقاله متناسب با مجله باشد.

سابمیت مقاله به مجله

و اما سابمیت مقاله به مجله که دستورالعمل مشخصی دارد و این دستورالعمل از طرف مجله مشخص می شود ممکن است مجله به صورت مکانیزه و از طریق سامانه سابمیت مقاله را از شما درخواست کند و ممکن است به صورت انلاین و از طریق ایمیل مقاله را از شما درخواست نماید شما باید طبق دستورالعمل مشخص شده از طرف ژورنال مقاله را به مجله مورد نظرتان سابمیت نمایید.

صفرتا صد چاپ مقاله

همان طور که مطالعه فرمودید نویسنده باید طبق دستور العمل مشخص شده مقاله ای را نگارش کند و سپس آنرا طبق مراحلی که اعلام شد در مجلات مد نظرش به چاپ رساند.

شما از طریق کارشناسان موسسه آذرگان می توانید هم اکنون مقاله خود را در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی منتشر نمایید.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi

وبلاگ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *