تحلیل داده های آماری

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای برای دندانپزشکی

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای برای دندانپزشکی

آموزش نوشتن رزومه حرفه ای برای دندانپزشکی

د راین مطلب قصد داریم به شما نحوه نوشتن رزومه برای دندانپزشکی را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نقش دندان پزشک چیست؟

دندان پزشک بعد از ملاقات بیمار با ارزیابی سلامت دندانی وی ، با برنامه ریزی دقیق به درمانهای ساده وپروسه های پیچیده از جمله عصب کشی ، کشیدن دندان ، جراحی های دهانی برای بیماران خود بالاترین کیفیت سرویس های دندانی را به ارمغان می آورد . برای اینکه بتوان یک دندان پزشک موفق بود باید با اهمیت دادن به بیماران ، معاشرت با آنها و در تشخیص و درمان المنت های دندانی تجربه کسب کرد . همچنین باید در کار با ابزار مختلف و پروسه های مورد نیاز برای اصلاح ایرادات گرفته شده و اطمینان از سلامت دهانی بیمار مهارت داشت .

دندان

وظایف دندان پزشک

 • ویزیت کردن مریض ها و بررسی و درمان بیماری های دندای و انجام دادن تمیزی های روزمره و بقیه پروسه های پیشگیری و برنامه ریزی کردن برای افزایش سلامت دهان
 • اجرا کردن پروسه های دندانی مثل کشیدن دندان ، عصب کشی یا پر کردن پوسیدگی ها
 • اصلاح مشکلات جویدن
 • اضافه کردن موادی به دندان جهت کمک کردن به دندان مثل سفید کننده های دندانی .
 • تجویز دارو برای مشکلات دندانی مثل درددندان
 • تچویزوسایل تشخیصی مشکلات دندانی مثل رادیوگرافی دندانی
 • استفاده از وسایل و کیت دندان پزشکی مثل آینه – براش و … جهت بررسی و درمان دندان
 • تشکیل پرونده سلامت دهان و دندان بیماران
 • برقراری ارتباط با بقیه کار کنان در جهت اهمیت دادن به بیماران
 • تشخیص بیماری های دهانی
 • ترویج سلامت دهان و جلوگیری ازخرابی دندان
 • ایجاد برنامه های درمانی برای حفظ و یا برگرداندن سلامت دهان بیماران
 • تفسیر نتایج تست های تشخیصی و ایکس ری
 • اطمینان از استفاده ایمن از بیهوشی عمومی در اعمال دندانپزشکی
 • نظارت بر رشد و توسعه دندان و فک
 • انجام مراحل جراحی و درمانی برای از بین بردن خرابی های موجود در دهان
 • تیم نظارت دندان پزشکی موظف هستند تا محیطی امن برای بیماران ایجاد کنند و در صورت بروز مشکل برای بیمار در مراحل جراحی و یا درمانی مثل عفونت ، یا آسیب موقتی

نحوه نوشتن رزومه دندانپزشک

دندانپزشکی جزو مشاغلی است که می تواند بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان این رشته داشته باشد اما بمانند دیگر مشاغل یک قدم بزرگ برای جهش به شغل ایده آل تان به عنوان دندانپزشک، داشتن یک رزومه کاری خوب است. رزومه کاری دندانپزشکی باید توانایی های شما را برای ارائه خدمات به بیماران به وضوح نشان دهد. رزومه شما همچنین باید علاوه بر نشان دادن توانایی های تخصصی، بیانگر همدلی و مهربانی شما نسبت به بیماران باشد. یک رزومه قوی دندانپزشکی، تخصص شما را در زمینه های مختلف به نمایش می گذارد و توانایی شما را به عنوان رهبر و عضو یک تیم برای ارائه بهترین مراقبت از بیمار انتقال می دهد. رزومه دندانپزشکی باید شما را در ایجاد اعتماد در بیماران و سایر متخصصان دندانپزشکی توانمند نشان دهد. برای تنظیم یک رزومه خوب، لازم است با بررسی نمونه رزومه دندانپزشکی، نکات مثبت آن ها را در رزومه خود اجرا کنید.

شغل دندانپزشکی

دندانپزشکان متخصصین بهداشت دهان و دندان هستند و به بیماران در حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کنند. دندانپزشکان بیماری های دهان و دندان را با انجام معاینات دندانپزشکی تشخیص می دهند و اقدامات لازم را برای درمان بیماران انجام می دهند. دندانپزشکان باید در ارائه مراقبت های جامع و برقراری ارتباط با بیماران در مورد گزینه ها و برنامه های درمانی مهارت داشته باشند. دندانپزشکان ممکن است تخصص هایی از جمله زیبایی، ارتودنسی و یا ریشه دندان داشته باشند.

دندان

محتوای رزومه دندانپزشکی

برای استخدام به عنوان دندانپزشک در یک مرکز درمانی سطح بالا، لازم است تمام توانمندی ها و تجربیات کاری و سوابق آکادمیک خود را تحت عنوان یک رزومه کاری حرفه ای بنویسید و به کارفرما ارائه کنید.متن رزومه کاری دندانپزشک باید انعکاس دهنده تمام نقاط قوت شخصیتی و کاری باشد که یک دندانپزشک در طول سال های فعالیت و تجارب کاری خود کسب کرده است. در ادامه تمام بخش های رزومه دندانپزشکی را بررسی می کنیم.

خلاصه رزومه دندانپزشک

خلاصه رزومه یک متن کوتاه در ابتدای رزومه است که فرصتی برای معرفی خودتان به بهترین وجه ممکن را برای شما فراهم می کند. بزرگترین دستاوردها و ویژگی ها را در پروفایل رزومه برجسته کنید. به یاد داشته باشید که تا می توانید از افعال قوی و مثبت استفاده کنید. دانش و تخصص خود در زمینه دندانپزشکی را در این بخش به نمایش بگذارید و مهمترین دستاوردهای علمی و شخصیتی خود را بنویسید.

مثال خلاصه رزومه دندانپزشکی

دندانپزشک پرشور با تجربه زیاد در تشخیص بیماری های دهان و دندان، ترمیم و عصب کشی دندان، پروتزهای دندانی، اقدامات زیبایی و… سخت کوش و متعهد به ارائه تجربیات و خدمات موفق به بیماران. مدیریت درد و ارائه راهنمایی های لازم به بیماران در زمینه بهداشت دهان و دندان.

سوابق کاری

تمام سوابق کاری گذشته خود به عنوان دندانپزشک را لیست کنید. تجربیات کاری خود را طوری بیان کنید که مهمترین دستاوردهای شما را به عنوان بهترین گزینه برای استخدام نشان دهد. بخش سوابق کاری را با فرمت زمانی معکوس از آخرین سوابق بنویسید.

مثال های از سوابق کاری یک دندانپزشک به شرح زیر است:

اگر در یک مرکز دندانپزشکی معتبر مشغول به کار بوده اید و یا در تجارب گذشته خود عملیات تخصصی دهان و دندان را انجام داده اید از جمله کارهای زیبایی، ارتودونسی و… همه را در سوابق ذکر کنید.

 1. آموزش مراقبت های پیشگیرانه بیماری های لثه و دندان و کنترل پلاک و جرم
 2. ارائه بهترین روش های معاینه و تشخیص
 3. درمان بیماران با نهایت احترام و توجه به حساسیت ها

سوابق تحصیلی و آموزشی

این بخش گفته می شو مهم ترین یخش رزومه است و باید تاکید زیادی به آن شود تمام مدارک و گواهینامه های تحصیلی را در اینجا لیست کنید. هر گونه افتخار و جوایزی را ذکر کنید. دانشگاه محل تحصیل، آخرین مدرک و تخصص، معدل دوران تحصیل و پروژه ها و دوران کارآموزی را در سوابق آکادمیک بیان کنید.

مهارت ها و توانمندی های رزومه دندانپزشکی

 1. مراقبت های جامع و عمومی دندان و دهان
 2. مهارت های ارتباطی قوی
 3. همدلی و مهربانی نسبت به بیماران
 4. مراقبت بهینه از بیمار
 5. مهارت کار تیمی و رهبری
 6. تخصص زیبایی و ارتودونسی، پر کردن و عصب کشی و چکاپ

قالب، فرمت و فونت رزومه دندانپزشکی

رزومه دندانپزشکی باید در یک صفحه تنظیم شود و تنها در صورتی که سوابق کاری زیادی دارید(بیش از 10 سال)، رزومه را دو برگی بنویسید. رزومه دندانپزشک باید تمیز و بدون آشفتگی باشد تا خواننده بتواند به اطلاعات مهم به راحتی دسترسی داشته باشد. فونت رزومه باید در سایز مناسب و خوانا باشد و فرمت بخش های مختلف به صورت زمانی معکوس باشد و در فرمت PDF ذخیره و ارسال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *