پرسشنامه استاندارد, پرسشنامه رایگان, پرسشنامه روان شناسی, پرسشنامه های مدیریتی

Questionnaire: Definition پرسشنامه چیست؟

پرسشنامه استاندارد

Questionnaire: Definition

A questionnaire is a research instrument consisting of a series of questions for the purpose of gathering information from respondents. Questionnaires can be thought of as a kind of written interview. They can be carried out face to face, by telephone, computer or post.

Questionnaires provide a relatively cheap, quick and efficient way of obtaining large amounts of information from a large sample of people.

Data can be collected relatively quickly because the researcher would not need to be present when the questionnaires were completed. This is useful for large populations when interviews would be impractical.

However, a problem with questionnaires is that respondents may lie due to social desirability. Most people want to present a positive image of themselves and so may lie or bend the truth to look good, e.g., pupils would exaggerate revision duration.

Questionnaires can be an effective means of measuring the behavior, attitudes, preferences, opinions and, intentions of relatively large numbers of subjects more cheaply and quickly than other methods.

Often a questionnaire uses both open and closed questions to collect data. This is beneficial as it means both quantitative and qualitative data can be obtained.

Resource : https://www.simplypsychology.org/questionnaires.html

پرسشنامه چیست؟

پرسشنامه یک ابزار تحقیقاتی متشکل از یک سری سوال به منظور جمع آوری اطلاعات از پاسخ دهندگان است. می توان پرسشنامه ها را نوعی مصاحبه کتبی دانست. می توان آنها را بصورت حضوری ، از طریق تلفن ، کامپیوتر یا پست انجام داد.  پرسشنامه ها روشی نسبتاً ارزان ، سریع و کارآمد را برای به دست آوردن مقادیر زیادی اطلاعات از یک نمونه بزرگ از افراد ارائه می دهند.  داده ها می توانند نسبتاً سریع جمع آوری شوند زیرا در صورت تکمیل پرسشنامه ها نیازی به حضور محقق نیست. این مصاحبه برای افرادی که مصاحبه با آن ها غیرعملی است مفید است . با این حال ، یک مشکل در پرسشنامه این است که پاسخ دهندگان ممکن است به دلیل مطلوبیت اجتماعی دروغ بگویند. اکثر افراد می خواهند تصویری مثبت از خود ارائه دهند ، بنابراین ممکن است دروغ بگویند یا حقیقت را کتمان کنند تا زیبا به نظر برسد ، به عنوان مثال ، دانش آموزان در طول بازررسی اغراق می کنند . پرسشنامه می تواند وسیله موثری برای سنجش رفتار ، نگرش ، ترجیحات ، نظرات و اهداف تعداد نسبتاً زیادی از افراد با ارزان تر و سریع تر از سایر روش ها باشد. ا غلب یک پرسشنامه از سوالات باز و بسته برای جمع آوری داده ها استفاده می کند. این سودمند است زیرا به معنای دستیابی به داده های کمی و کیفی است.

جمع آوری داده های آماری با دانلود پرسشنامه

شما می توانید با دانلود پرسشنامه از سایت روا 20 داده های آماری مناسبی برای پایان نامه خود جمع آوری کنید زیرا تمامی پرسش نامه های این سایت با پایایی و روایی می باشد و این پرسشنامه ها از مقالات و منابع معتبر علمی جمع آوری و آماده شده است. به همین خاطر علاوه بر پرسشنامه در بیشتر محصولات منابع علمی آن (از جمله مقالات مربوطه ) نیز در اختیار محقق قرار داده می شود.

در این سایت پرسشنامه های مختلفی برای سنجش یک متغیر وجود دارد تا محقق بتواند بر اساس نیاز خود به آن ها دسترسی داشته باشد. برای مشاهده آسان همه ی پرسشنامه ها در دو صفحه دسته بندی شده اند. البته با جستجو در سایت می توانید توضیحات کاملی از هر پرسشنامه را در نوشته ها نیز پیدا کنید.

پرسشنامه های استاندارد در دو صفحه تهیه شده است، در زیر می توانید به هر یک از آن ها دسترسی پیدا کنید.

صفحه 1 پرسشنامه های استاندارد

صفحه 2 پرسشنامه های استاندارد

همه ی پرسشنامه ها در قالب ورد Word و قابل ویرایش هستند و در این محصولات حتی یک کلمه تبلیغ و چیز اضافه ای وجود ندارد و شما مستقیم می توانید از آن ها استفاده کنید.

در زیر بهترین نرم افزاری های آموزشی در زمینه های مختلف خدمتتان ارائه می گردد، هر یک از این محصولات به سادگی می توانند زندگی شخصی، شغلی خانوادگی شما را متحول کنند، پس به راحتی از آن ها نگذرید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.