موفقیت

کتاب صوتی قله ها و دره ها اثر  اسپنسر جانسون

کتاب صوتی قله ها و دره ها اثر  اسپنسر جانسون

بخش بزرگی از رویدادها و پدیده هایی که ما را در میان گرفته اند و بر زندگی ما اثر می گذارند، بیرون از اراده و کنترل ما هستند . اما واکنش به آنها در اراده و کنترل ما است. بنابراین، می توان گفت که راز بزرگ موفقیت و شکست ، نیکفرجامی و بدفرجامی ، شادی و ناشادی، توسعه و عقب ماندگی ما انسانها، در چگونگی واکنش ما به عوامل بیرونی نهفته است . از سوی دیگر، مجموعه رفتارها و عملکرد ما در کار و زندگی ، از باورهایمان سرچشمه می گیرند. اگر با ارزیابی و باز ارزیابی مداوم باورهایمان بتوانیم آنها را آگاهانه بشناسیم و در راستای بهتر زیستن تغییر دهیم

رویکرد کتاب قله ها و دره ها

چگونه دوران های خوب و بد زندگی و کار را برای خود مفید و دلپذیر کنیم؟

رویکرد قله ها و دره ها چگونگی رویارویی با دوران های خوب و بد زندگی را بیان می کند.

هرچقدر شما رویکرد قله ها و دره ها را بیشتر در زندگی و کار خود مورد استفاده قرار دهید، از آرامش و موفقیت بیشتری برخوردار خواهید شد. زیرا به کارگیری این رویکرد موجب می شود تا نگاه شما به فراز و نشیب های زندگی تغییر کند و در نتیجه منطقی تر با آنها روبرو شوید.

این رویکرد سه چیز را برای شما روشن می سازد:

۱چگونه هرچه زودتر از یک دره خارج شوید.

۲چگونه مدت بیشتری بر فراز قله بمانید.

۳چگونه در آینده قله های بیشتر و دره های کمتری داشته باشید.

در کتاب قله ها و دره ها چه می خوانیم؟

داستان قله ها و دره ها درباره مرد جوانی است که ناشادمانه در دره ای روزگار می گذراند، تا اینکه با پیرمردی روبرو می شود که بر فراز قله ای زندگی می کند. این آشنایی شرایط زندگی و کار او را برای همیشه تغییر می دهد. سرانجام، او در می یابد که چگونه با بکارگیری اصول ارزشمند پیرمرد و ابزارهای عملی، در دورانهای خوب و بد به آرامش و موفقیت بیشتری دست یابد.
کتاب ابتدا اشاره می کند که او هنگامی که جوان تر بود، در آن دره احساس خوشحالی می کرد. در چمنزارهایش به بازی مشغول می شد و در رودخانه اش شنا می کرد. آن دره تنها جایی بود که او می شناخت و چنین می اندیشید که همه زندگی اش را در آنجا خواهد گذراند.
اما پس از آن جوان دلتنگ می شود و نویسنده تلاش دارد که علل این ناشادمانی و کسالت جوان را روشن نماید : او همچنان که بزر گتر میشد بیشتر درمی یافت که بسیاری از چیزهایی که فکر میکرد درست است اکنون نادرست به نظر می رسند. او از اینکه پیش از این متوجه این همه چیزهای نادرست در دره نشده بود دچار شگفتی شد.

بخشی از کتاب قله ها و دره ها

در فصل پنجم کتاب قله ها و دره ها با عنوان آموختن آورده شده:

 برای اينكه قانون قله ها و دره ها برای مدت طولانی بكار آيد چه بايد كرد ؟؟

اگر بياموزيم كه چگونه بر اوقات خوب و بد زندگی مسلط باشيم ، آزرده خاطر نخواهيم شد . نحوه مديریت ما بر روزهای خوب زندگی می تواند دوام آن روزها را بالا ببرد و اوقات بد كمتری داشته باشيم ، اين امر بوسيله عقل و تدبير انجام می گيرد . غرور و خودپسندی و منیت باعث سقوط ما از قلّه ها شده و روزهای خوب زندگی دوام كمی را به همراه خواهد داشت ، چگونه ؟؟

با تغيير شرايط موجود  چه بسا منیت مانع اين تغيير در افراد می شود . ترس ها هم باعث می شود ما بمدت طولانی در درّه ها و پستی های زندگی باقی بمانيم .بهتر است نكات خوب مخفی در دره را پيدا كرده و بر آن تمركز كنيم و دره ها را به قله تبديل كرد ، چگونه ؟؟

براي رسيدن به قله های بلندتر در زندگی از تصوير ذهنی استفاده كنيم ، در اين امر از پنج حس برای ساختن تصوير ذهنی  بكار ميبريم و علاوه بر ديدن از صداها، بوها، طعم ها و هر آنچه را كه حس می كنيم در نظر می گيريم تا آن تصورات به واقعيّت تبديل شود ، اين بهترين راه بيرون آمدن از دره است . اغلب برای رسيدن به قله های بالاتر بايد از دره گذشت ، در اين مسير هر تجربه ای كه كسب می كنيم از خرد و دانش خاص خودمان است نه كس ديگر . هر كس با گذشتن از دره های مشابه تجربيات متفاوتی را كسب خواهد كرد .

حال در زیر به این کتاب باارزش گوش کنید و اگر از آن بهره گرفتید برای دیگران ارسال کنید. شاید شما هم زندگی یک را نجات دهید.! انتخاب با خودتان!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *