آموزش کامپیوتر

چگونه ایمیل‌های داینامیک را در جی‌میل غیرفعال کنیم؟

چگونه ایمیل‌های داینامیک را در جی‌میل غیرفعال کنیم؟

چگونه ایمیل‌های داینامیک را در جی‌میل غیرفعال کنیم؟

در حال‌حاضر جی‌میل ویژگی جدیدی را ارایه کرده است که به شما اجازه می‌دهد بدون ترک کردن اینباکس خود به انجام کارهای‌تان بپردازید. این ویژگی، ایمیل داینامیک یا همان ایمیل پویا نام دارد که مانند بسیاری از دیگر وب‌سایت‌های موبایل از گوگل AMP استفاده می‌کند.

غیرفعال کردن ایمیل پویا

برای غیرفعال کردن ایمیل های داینامیک در جی میل، سایت جی میل را در کامپیوتر خود باز کنید. از سمت راست صفحه بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید و گزینه “Settings” را انتخاب نمایید.

تصویر

در فهرست تنظیمات و در زیر تب General گزینه “Dynamic email” را پیدا کنید و سپس تیک “Enable dynamic email” را بردارید.

نکته: توجه داشته باشید که اگر در این جا گزینه “Ask before displaying external images” را از سمت راست تصاویر انتخاب کنید هم ایمیل های پویا غیرفعال خواهند شد.
به انتهای صفحه بروید و برای ذخیره شدن تنظیمات، گزینه “Save Changes” را انتخاب کنید.

تصویر

حالا جی میل دیگر ایمیل های داینامیک را بارگذاری نخواهد کرد. اگر یک ایمیل پویا برای شما ارسال شود، شما آن را به صورت کلاسیک مشاهده خواهید کرد؛ درست مثل این که شما از یک سرویس گیرنده ایمیل غیرجی میل استفاده می کنید.

تصویر

در تاریخ 2 جولای 2019، ایمیل داینامیک در دسترس همه قرار گرفت. اگر شما یک ادمین G Suite هستید، می توانید این ویژگی را برای تمام دامنه خود با رفتن به تنظیمات کاربر از طریق Apps > G Suite > Settings for Gmail > User settings و انتخاب گزینه ”Disable” برای همه غیرفعال نمایید.

ما لزوما توصیه نمی کنیم که این ویژگی را غیرفعال نمایید، اما همان طور که مشاهده نمودید اگر بخواهید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. ایمیل های داینامیک بسیار جالب، مفید و کارآمد هستند. گوگل با استفاده از AMP، سعی بر این دارد که کاربران بتوانند با یک روش امن تر محتوای غنی تری را در ایمیل های دریافتی خود مشاهده نمایند. گوگل AMP اجازه نمی دهد که ایمیل ها تمام کدهای جاوا اسکریپتی را که دوست دارند از داخل یک ایمیل اجرا نمایند. اما فرستندگان ایمیل مجبور هستند برای یک مدت طولانی از ایمیل های غیرپویا پشتیبانی نمایند، بنابراین اگر ایمیل های داینامیک را غیرفعال کنید بازهم همه چیز باید به خوبی قبل کار کند.

برگرفته از: ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *