به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه چند وجهی خودپنداره جنسی(اسنل، 1997)

0

پرسشنامه چند وجهی خودپنداره جنسی(اسنل، 1997)

The Multi-dimensional Sexual Self-Concept Questionnaire (MSSCQ)

تحقیق و پژوهش در حیطه سلامت جنسی و اختلالات جنسی در ایران حیطه ای نوپا است و تغییرات فرهنگی و جمعیتی، بروز بیماری های خطرناکی چون ایدز که در اثر رفتارهای پرخطر جنسی ایجاد می شود، تغییر الگوهای ارتباطی بین فردی و خانوادگی باعث شده است که این حیطه به جد مورد توجه پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی در این زمینه قرار بگیرد. مطالعات در مورد بیماری ایدز در ایران این مسئله را نشان می دهند که الگوی ابتلا به بیماری از الگوهای انتقال خونی مانند انتقال خون آلوده ، استفاده از وسایل تزریقی مشترک در بین معتادین تزریقی در حال تغییر به الگوهای رفتارهای پرخطر جنسی می باشد .

بسیاری از جوانان با ورود به جامعه تحت تاثیر رفتارهای موجود در جامعه و پدیده اجتماعی شدن ارتباطاتی را برقرار می کنند. مطالعات جدید در ایران نشان داده اند که حدود 20تا 30درصد جوانان دارای رفتارهای
جنسی هستند.

از طرف دیگر طی بررسی های اخیر در ایران نشان داده شده است که یکی از مهمترین مسائلی که باعث اختلافات زناشویی می شود و حتی یکی از علل مهم طلاق در ایران اختلالات و اختلافات جنسی بین زوجین است که باعث از بین رفتن کانون گرم خانواده نیز می شود(آرش رمضانی، 1391).

پرسشنامه خودپنداره جنسی یکی از کاربردي ترین ابزارهایی است که در حوزه روان شناختی براي اندازه گيري درک افراد از رابطه جنسي شان بکار برده می شود. پرسشنامه توسط  (اسنل، 1997) طراحی شده است. دارای 20 خرده مقیاس بوده که بر اساس یک طیف لیکرت 5 درجه­ای نمره­گذاری می شود. این خرده مقیاس­ها شامل اضطراب جنسی، خودکارآمدی جنسی، هوشیاری جنسی، انگیزش اجتناب از سکس پرخطر، کنترل جنسی بر اساس شانس، اشتغال ذهنی، جرا­­ت­ورزی جنسی، خوش­بینی جنسی، خود سرزنشی با مشکل جنسی، پایش جنسی، انگیزش جنسی، مدیریت مشکل جنسی، اعتماد جنسی، رضایت جنسی، کنترل جنسی توسط دیگران، طرح­واره جنسی، ترس از سکس، پیشگیری از مشکل جنسی، افسردگی جنسی، کنترل جنسی درونی است. عبارت های مربوط به هر یک از خرده مقیاس ها مشخص شده است.

به همراه 1مقاله پایه رایگان

50,000 ریال – خرید

توجه! توجه!

لازم به ذکر است که در بسیاری از سایت ها این پرسشنامه گذاشته شده است، اما متأسفانه روش نمره گذاری را به درستی و مطابق مقالات علمی بیان نکرده اند و عبارات  مربوط به مولفه ها ( خرده مقیاس ها)  را مشخص نکرده اند لذا در عمل چنین پرسشنامه غیر قابل استفاده است ودر صورت خرید چنین پرسشنامه ای زمان و  پولتان حرام می شود! و حتما در دفاع از پایان نامه و چاپ مقاله دچار مشکل خواهید شد.

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

پرسشنامه استاندارد

 تحلیل آماری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.