پرسشنامه استاندارد, پرسشنامه روان شناسی, پرسشنامه های مدیریتی

پرسشنامه خود پنداره کودکان دکتر اس. بی. آهلووالیا (CSCS )

پرسشنامه استاندارد

children’s self-concept scale

پرسشنامه خود پنداره کودکان دکتر اس. بی. آهلووالیا (CSCS )

children’s self-concept scale

خود پنداره [1]  به عنوان یكی از ابعاد مستند در پی شبینی رفتار و موقعیت انسانی است که تلفیقی از توسعه ی شخصیت، انگیزش و یادگیری را در قالب ساختاری منحصر به فرد ارائه می دهد. این سازه متشكل از خود درک شده و خود شایسته است و وظیفه ی شخص این است که خود درک شده را تا حد ممكن، مشابه یا همپوشان با خود شایسته بسازد . خود پنداره به عنوان یکی از ویژگی های شخصیتی انسان، کیفیتی منحصر به نوع آدمی است .در تمدن های باستان دراین باره نظرات و مطالب گسترده ای مطرح شده است. خود پنداره آموختنی است و این موضوع هم برای فرد و هم برای کسانی که مسئول پرورش او در کودکی هستند دارای اهمیت فراوانی می باشد. هیچ فردی با خود پنداره به دنیا نمی آید بلکه خود پنداره به تدریج ظهور و بروز می یابد و درعین حال دارای فرایندی پویا و ساختارمند می باشد . این فرایند از عوامل متعددی تأثیر می پذیرد که از مهمترین این عوامل می تواند به رابطه با دیگران اشاره کرد ( ایسلر، 2009 ).

این مقیاس در سال 1۹۸۴توسط بیاس آهلووالیا بر مبنای مقیاس خودپنداره پیرز- هریس (1969) تدوین شده است. دارای 80 سوال است و 14 سوال دروغ سنج دارد. 6 مولفه (زیر مقیاس) خودپندازه شامل رفتار، وضعیت عقلانی و تحصیلی، ظاهر جسمانی و نگرش ها، اضطراب، شهرت و شادی و رضایت  است.

همراه  5 مقاله رایگان

70,000 ریال – خرید

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

 

 


[1] – Self-confident

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.