خرید ابزار ؛ نکات طلایی خرید ابزار آنلاین

فرقی نمی‌کند که یک استادکار حرفه‌ای باشید یا تازه‌کار آماتور، چراکه در هر صورت به ابزار مناسب و درست نیاز دارید تا بتوانید کارهای بزرگ ساخت و ساز یا خانگی را با نهایت دقت، ایمنی و زیبایی انجام دهید. اما چطور می‌توانیم بهترین ابزار را انتخاب کنیم؟ هنگام خرید ابزار باید چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟

اولین توصیه‌ی ما قبل از خرید ابزار این است که مجموعه‌ی کاملی از ابزارها را به یکباره خریداری نکنید. پیشنهاد می‌کنیم به مرور زمان، ابزارهای متناسب با نوع نیاز خود را به مجموعه ابزار خانگی یا کارگاهی خود اضافه کنید. با گذر زمان و استفاده از انواع ابزار برقی، ابزار دستی و سایر ابزار آلات کارگاهی و خانگی، متوجه می‌شوید که دقیقا به چه ابزارهایی نیاز دارید.

همچنین باید نکته‌هایی را هنگام خرید ابزار در نظر داشته باشید که در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک می‌‌کنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات اشاره می‌کنیم. با فروشگاه اینترنتی ابزار بلوط همراه شوید.

قبل از خرید ابزار به این نکات توجه کنید

در بسیاری از مواقع اگر مجموعه‌ی کاملی از ابزارهای گوناگون مثل آچار، پیچ گوشتی، اره ها و غیره را در اختیار داشته باشید، فقط پول خود را هدر داده‌اید. مطمئن باشید که در بسته‌های کامل ابزار، همیشه ابزارهایی وجود دارند که کاربردی ندارند یا به ندرت استفاده می‌شوند. بهترین کار این است که اصلی‌ترین نیاز خود را در نظر داشته باشید. توجه کنید که برای چه کاری به ابزار نیاز دارید و مناسب‌‌ترین گزینه با همان نیاز را خریداری کنید. به خاطر داشته باشید کیفیت همیشه مهم‌تر از کمیت است.

آشنایی با نحوه کار ابزار

اگر می‌‌خواهید می‌توانید از فروشگاه آنلاین ابزار خرید کنید، اما قبل از آن حتما نحوه‌ی کار با ابزار را یاد بگیرید. با مشاهده‌ی ویدیو‌های مختلف می‌توانید ببینید که ابزار مورد نظر شما در عمل چه کیفیت و قدرتی دارد، چطور کار می‌کند و کنترل آن چگونه است.

هنگام خرید حضوری نیز باید این موارد را در نظر داشته باشید. ابزار را در دست بگیرید و ویژگی‌های آن را ارزیابی کنید.

قیمت بیشتر، ارزش بیشتر؟!

ابزارهای گران قیمت معمولا دوام بیشتر دارند، اما آیا همیشه با نوع کار و فعالیت شما تناسب دارند؟ در بسیاری از مواقع، ابزارهایی که با قیمت بیشتر به فروش می‌رسند، امکانات بیشتری دارند که کار کردن با آنها را پیچیده‌تر می‌کند. علاوه بر این، کار کردن با آنها به مهارت بیشتری نیاز دارد.

بنابراین، خرید ابزار با این ویژگی‌ها قطعا برای افرادی که کارهای خانه را خودشان انجام می‌دهند مناسب نیست. برای خرید ابزار های تخصصی هزینه نکنید.

ابزار مناسب با شما

بی دلیل نیست که ابزارها در انواع و اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند. هر ابزاری برای کار و هدف مشخصی طراحی شده است. برای مثال، چکش‌‌های مخصوص ساخت و ساز و قالب بندی، تقریبا نیرویی معادل یک کیلوگرم را به سطح کار وارد می‌کنند؛ در حالیکه چکش‌های سبک‌تر، نیرویی نزدیک به ۳۰۰ گرم را وارد می‌کنند.

قبل از خرید ابزار باید درباره‌ی ابزار آلات مورد نظر آگاهی داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه با خودتان را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که چکش سنگین‌تر می‌تواند میخ‌ها را با سرعت بیشتری در سطح کار فرو کند، اما سریع‌تر شما را خسته می‌کند. در نتیجه، دقت و ظرافت کار نهایی کمتر می‌شود.

سطح مهارت خود را در نظر داشته باشید

اگر با ابزارها آشنا نیستید یا اینکه مهارت زیادی در استفاده از آنها ندارید، باید به دنبال خرید ابزار هایی باشید که طراحی ساده‌تری دارند. آشنایی با ابزارها باعث می‌شود که خطر حوادث احتمالی و آسیب جسمی کمتر شود. قبل از روشن کردن ابزار از نحوه‌ی کار با آن مطمئن شوید و نکات ایمنی را در نظر بگیرید.

کار و پروژه‌ی خود را در نظر بگیرید

هر کاری به ابزار مناسب خود نیاز دارد. قبل از اینکه کار یا پروژه‌ی خود را آغاز کنید، دردسرهای آن را در نظر داشته باشید. اگر بدانید که برای کار خود، مثلا ساختن قفسه‌ی کتاب به چه ابزارهایی نیاز دارید، دقیقا همان ابزارها را تهیه می‌کنید و بیش از اندازه هزینه نخواهید کرد.

باتری جایگزین

ابزار شارژی تقریبا جایگزین ابزار برقی شده است؛ مخصوصا در کاربردهای خانگی. این ابزارها مزایای فراوانی دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به وزن کمتر و حمل ساده اشاره کرد. با اینحال ابزارهای شارژی تا زمانی کار می‌کنند که باتری لیتیومی آنها شارژ شده باشد. بنابراین اگر شارژ این باتری‌ها تمام شود، کاملا غیر قابل استفاده می‌شوند. خوشبختانه بسیاری از تولیدکنندگان،‌ ابزارهای شارژی خود مثل دریل شارژی، اره و غیره را با دو باتری عرضه می‌کنند. اگر هوشمندانه خرید کنید، هنگام کار کردن با مشکل مواجه نمی‌شوید.

مرحله به مرحله خرید کنید

به مرور زمان که از ابزارها استفاده می‌کنید و سطح مهارت خود را افزایش می‌دهید، به مرحله‌ای می‌رسید که ابزارهای قبلی نمی‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند. در این مرحله باید خانه و کارگاه خود را به ابزارهای تخصصی مجهز کنید.

با افزایش سطح مهارت خود می‌توانید کارها را با دقت، اعتماد، قدرت و کیفیت بیشتری انجام دهید و به همین دلیل باید ابزارهای متناسب با خودتان را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که نباید قانون‌های اولیه را فراموش کنید. اندازه، نیازها و ظرفیت عملکرد ابزار را در نظر بگیرید.

رعایت ایمنی

فراموش نکنید که هنگام خرید ابزار باید لوازم ایمنی مثل عینک، محافظ گوش و ماسک صورت را نیز خریداری کنید. کار با ابزار خطراتی را به همراه دارد که ممکن است به آسیب‌های جدی و سطحی در جسم شما منجر شود. لوازم ایمنی از ضروریات کارها و پروژه‌های ساخت و ساز هستند.

سطح اطلاعات خود را افزایش دهید

هنگام خرید ابزار به توصیه‌های مسئول فروش توجه کنید. شما باید بدانید که کدام ابزار برای کار و نیاز شما مناسب است. از او بخواهید که تجربیات خود و دستورالعمل استفاده از ابزار را در اختیار شما قرار دهد.

انتخاب ابزار مناسب با نوع کار و نیاز شما باعث می‌شود که کار را با نهایت دقت و سرعت انجام دهید. زیبایی و کیفیت محصول نهایی به انتخاب ابزار درست و مهارت شما در استفاده از آن بستگی دارد.[the_ad id=”15402″]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.