به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

20 راه ساده که باعث می‌شود همیشه خوشحال باشید

0

۲۰ راه ساده که باعث می‌شود همیشه خوشحال باشید


▪️اجتماعی باشید. به هر میزان که بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنید، در هنگام بروز مشکلات، بیشتر می‌توانید روی کمک و هم‌فکری آن‌ها حساب باز کنید.

▪️خیلی متواضع نباشید. اگر بخواهید در زندگی به موفقیت‌های بزرگی برسید، باید در جهت شکوفایی توانایی‌ها و استعدادهای خود گام بردارید. توجه دیگران بر روی توانایی‌ها و مهارت‌های شما، نباید باعث خجالت و شرمندگی‌تان شود.

▪️کاری را انجام دهید که از آن بیشتر لذت می‌برید. هیچ وقت به دنبال انجام کارهایی نباشید که بقیه دوست دارند یا انتظار انجام آن را دارند.

▪️با افراد خوش‌بین ارتباط برقرار کنید. اگر با افراد بدبین ارتباط داشته باشید، در مقابل مشکلات جا می‌زنید و به سرعت از زندگی دل‌سرد خواهید شد.

▪️به این باور برسید که زندگی به مانند یک بازی است. گاهی در این بازی می‌برید و گاهی می‌بازید. برخی افراد بیش از حد زندگی را جدی می‌گیرند و اغلب دچار استرس ، نگرانی و شکست می‌شوند.

▪️مثبت فکر کنید. منفی‌بافی روی رفتارتان تأثیر می‌گذارد و نگرش شما را به سمت منفی سوق می‌دهد. در زندگی همیشه چیزهای مثبت زیادی وجود دارد که روی آن تمرکز کنید.

▪️برای خودتان ارزش قائل شوید. موفقیت خود را، چه کوچک و چه بزرگ، جشن بگیرید و برای موفقیت‌های خود خوشحال باشید.

▪️لبخند بزنید. انقباض ماهیچه‌های صورت هنگام لبخند زدن، سبب باز شدن رگ‌های خونی و افزایش اکسیژن رسانی به مغز، سلول‌های بدن و سیستم عصبی می‌شود. لبخند زدن سبب افزایش تولید هورمون اندورفین در خون می‌شود و به خوش‌بینی بیشتر کمک می‌کند.

▪️از زندگی یکنواخت و بی‌روح فاصله بگیرید. برخی افراد نمی‌توانند کوچک‌ترین ناراحتی و شکستی را در زندگی خود تحمل کنند؛ اما این هم بخشی از زندگی است و باید با آن مقابله کنید.

▪️همیشه بخندید. وقتی می‌خندیم احساس بهتری داریم. وقتی احساس بهتری دارید ایده‌های نابی به ذهنتان خطور می‌کند و شانس موفقیتتان دوچندان می‌شود.

▪️بر روی اتفاقات مثبت پیرامون خود تمرکز کنید. اگر تمام روز به آهنگ‌های غمگین گوش دهید، یا تنها اخبار و حوادث تلخ را در روزنامه دنبال کنید، مطمئنا احساس خوبی نخواهید داشت.

▪️تغذیه سالم داشته باشید. غذای خوب و سالم سبب تولید اندورفین در بدن می‌شود و باعث شادی هر چه بیشترتان خواهد شد. پس به دنبال یک رژیم غذایی سالم و متعادل باشید.

▪️خلاق باشید. افراد خلاق معمولا زندگی شادتری دارند و این به خاطر افزایش تولید هورمون اندورفین است. همچنین کسانی که خلاقیت دارند بیشتر از دیگران از زندگی احساس رضایت می‌کنند.

▪️به دنبال چیزهای جدید باشید. زندگی همواره در حال تغییر است، پس امتحان کردن چیزهای جدید و نو می‌تواند تغییرات قابل توجهی در زندگی شما به وجود آورد.

▪️خیلی سخت نگیرید. اگر اشتباهی مرتکب شدید عذرخواهی کنید؛ لوازمی که هرگز استفاده نمی‌کنید را دور بریزید؛ کارهایی که قول داده‌اید را به موقع انجام دهید و هر چیزی را در جای خودش قرار دهید.

▪️زیر نور خورشید بروید. تاریکی سبب افزایش تولید ملاتونین می شود؛ که افسردگی و ورود افکار منفی به مغز را به دنبال دارد.

▪️کارهای هنری انجام دهید. انجام کارهای هنری و خلاقانه میزان فعالیت مغز را بالا می‌برد و انگیزه‌تان را برای پیدا کردن ایده‌های جدید و نو افزایش می‌دهد.

▪️به دامن طبیعت بروید. حتی یک گردش کوتاه در طبیعت یا پارک نزدیک خانه تان هم می‌تواند انرژی‌تان را دوچندان کند.

▪️به دنبال جذابیت بیشتر باشید. حتی یک لباس ساده ولی شیک می‌تواند به جذابیت شما بیفزاید. برای جذاب بودن تنها کافی است چیزهایی را انتخاب کنید که از داشتن آن‌ها لذت می‌برید.

▪️به این باور برسید که خوش‌شانس هستید. به تمام چیزهای خوبی که در زندگی برایتان اتفاق افتاده فکر کنید؛ به داشته‌هایتان فکر کنید و برای تمام چیزهایی که دارید شکرگزار باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.