کتابی که باید هر پدری آن را بخواند؟کتاب پدران غایب

کتاب پدران غایب

کتاب پدران غایب یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین آثار گای کارنو است و به مردانی کمک می‌کند که از کودکی با پدرشان رابطه بدی داشتند اما هم اکنون می‌خواهند با پسران خود ارتباط سالم و موثری داشته باشند.

گای کارنو (Guy Corneau) می‌گوید پدر غایب نه تنها به معنی غیبت فیزیکی و روانی است بلکه به معنای غیبت روحی و احساسی هم می‌باشد و هرگز نمی‌تواند ارتباط دلچسب و دوستانه‌ای با فرزند خود داشته باشد.

پدران غایب (Absent fathers, lost sons: the search for masculine identity) کسانی هستند که ارتباط‌شان با فرزندان خود بسیار کم است و یا کلا رابطه‌ای ندارند و خودشان آسیب خورده و بی‌رمق‌اند. پدر برای پسر مانند ستون فقرات می‌باشد. ویژگی‌های شخصیتی مانند اعتماد به نفس، هدف داشتن، مواجه شدن با مشکلات و بحران‌ها، ایستادن و جنگیدن با مشکلات و… از پدر آموخته می‌شود. پدر غایب مشکل‌زاست. مردان زیادی در جامعه حضور دارند که احساس مرد بودن با خودشان ندارند و این مسئله به دلیل حضور نداشتن پدر در کنار خانواده است.

تحقیقات نشان داده که مردان در مقایسه با زنان از رشد ذهنی آهسته‌تری برخوردار هستند. مردان بزرگسال ممکن است از اختلالات شخصیتی مانند وسواس، پارانویا و رفتارهای ضداجتماعی رنج ببرند و هر روزه تعداد زیادی از آن‌ها نیز با مشکلات و انحرافات جنسی دست و پنجه نرم کنند. این موارد نشان دهنده‌ی این مسئله هستند که مردان با وجود داشتن ظاهری مستقل همچنان در جستجوی پدرانشان می‌باشند و به کمک آن‌های نیاز دارند.

کتاب پدران غایب برای تمام سوالات شما راه‌حل‌هایی را ارائه داده است و به شما یاد می‌دهد که چگونه ارتباط دوستانه و خوبی را با فرزندان پسر خود داشته باشید.

نویسنده در این کتاب قصد ندارد از پدرها و مادرها انتقاد کند. بلکه می‌خواهد این سکوتی که همه‌ی جامعه را فرا گرفته است بشکند. مسئله‌ى پدر و هویت مردانه مسئله‌اى است که در دنیاى امروز با آن رو‌به‌رو هستیم و در عمق ناخودآگاه جمعى‌مان قرار دارد. بهترین کارى که در این مورد مى‌توانید انجام دهید، این است که براى رسیدن به پاسخ این مسئله، باز و پذیرا باقى بمانید.

کتاب پدران غایب برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای همه کسانی که می‌خواهند به تمامیت مردانگی خود برسند توصیه می‌شود. همچنین افرادی که فرزند پسر دارند یا مربیان و معلمانی که با پسران سر و کار دارند، کمک بسیار زیادی می‌کند.

گای کارنو را بیشتر بشناسیم:

گای کارنو روان‌درمانگر مکتب یونگ در سال 1951 در کبک به دنیا آمد. او در موسسه کارل گوستاو یونگ در زوریخ آلمان مشغول به تحصیل شد و هم‌اکنون متخصص روانشناسی مردان می‌باشد. کارنو در سال 1989 کتاب پدران غایب را به نگارش درآورد.

در بخشی از کتاب پدران غایب می‌خوانیم:

تا همین چند وقت پیش روان‌شناسان باور داشتند که نقش پدر در زندگى کودکان از سه یا چهار سالگى یعنى هنگامى که حرف زدن را آغاز مى‌کند، شروع مى‌شود. برخى از روان‌ تحلیلگران حتى باور داشتند که حضور نیمه‌ وقت پدران مى‌تواند به سود کودکان در این سنین باشد. در سى سال گذشته تحقیقات درباره‌ى روان‌شناسى کودکان با اطلاعات جدید و جالبى روبه‌رو شده است.

در ایالات متحده و نروژ پژوهش‌هاى متنوع درباره‌ى پسرانى با مشکلات رفتارى، به این نتیجه رسید که فرزندان پسر در دو سال اول زندگى به حضور پدران‌شان نیازى ضرورى دارند. پسرانى که در این تحقیق مورد بررسى قرار گرفتند همگى پدرانى غایب داشتند. نکته مهم این بود که این پسران رفتارهایى کاملاً شبیه به پسران یتیم از خود نشان دادند. در تمامى این پسران اختلالات سیستماتیک در سطوح اجتماعى جنسى، اخلاقى یا شناختى دیده شد.

هنرى بیلر که تعداد زیادى از این پژوهش‌ها را انجام داده در این مورد مى‌گوید: «پسرانى که از غیبت پدر رنج مى‌برند و در سنین زیر دو سال قرار دارند، اختلالات شخصیتى بیشترى دارند تا پسرانى که در سنین بالاتر از غیبت پدر آسیب مى‌بینند. براى مثال کودکانى که پدران‌شان پیش از دو سالگى آن‌ها را ترک مى‌کنند، رفتارهایى حاکى از اعتماد کمتر و سخت‌کوشى کمتر از خود نشان مى‌دهند و در مقایسه با پسرانى که پدران‌شان آن‌ها را در سنین سه تا پنج سالگى ترک کرده‌اند، بیشتر احساس حقارت مى‌کنند.»

لینک دانلود رایگان کتاب پدران غائیب (زبان اصلی)

برای خرید این کتاب جالب  روی لینک زیر کلیک نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.