پرسشنامه استاندارد

چند ترفند برای خوب‌شدن حالمان در عرض ۵ ثانیه

چند ترفند برای خوب‌شدن حالمان در عرض ۵ ثانیه

گاهی اوقات حرکات چند ثانیه ای هم کافی است تا بتوانید حالتان را خوب کنید.

اگر می خواهید به سلامت خود کمک کنید، مجبور نیستید که کار های خیلی سخت و سنگین انجام دهید.

گاهی اوقات حرکات چند ثانیه ای هم کافی است تا بتوانید حال تان را خوب کنید.

بخندید

شوخ طبعی باعث می شود که عمر طولانی تری داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که خندیدن باعث کاهش استرس و افزایش قدرت سیستم ایمنی، کاهش التهابات و کاهش فشار خون بالا می شود. مطالعات نیز نشان می‌ دهد که داشتن حس شوخ‌ طبعی و خندیدن، هشت سال به عمرتان اضافه می‌ کند؛ حتی اگر بیماری قلبی یا عفونت‌ های مزمن داشته باشید.

چند ترفند برای خوب‌شدن حالمان در عرض 5 ثانیه

نفس عمیق بکشید

در یک محیط تمیز قرار بگیرید. نفس عمیق شکمی بکشید و به صورت تدریجی به مدت 5 ثانیه این کار را انجام دهید تا متوجه شوید که چه احساس خوبی پیدا کرده‌ اید. فواید این تنفس نه تنها در ذهن تان ایجاد می شود، بلکه اثرات بلند مدتی هم دارد. تنفس عمیق و شکمی باعث می‌ شود که اکسیژن کافی را به بدن برسانید و کربن دی اکسید را بیرون دهید. انجام این کار باعث آرام کردن ضربان قلب و کاهش فشارخون بالا می شود، استرس را کم می کند و طول عمر را نیز بالا می برد. بعد از این که در انجام 5 ثانیه تنفس عمیق شکمی مهارت پیدا کردید، آن را به 10 دقیقه در روز برسانید.

واکسن بزنید

واکسن زدن سریع ترین، آسان ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای افزایش طول عمر است. مطالعات نشان می دهد افرادی که واکسن کرونا نزده‌ اند، 9 برابر خطر بیشتری برای بستری و 14 برابر خطر بیشتری برای مرگ بر اثر این ویروس را دارند و احتمال مردن به هر دلیل دیگری در آن‌ ها بیشتر از افراد واکسینه شده است و همین یعنی حرکت به سمت حال بد.

چند ترفند برای خوب‌شدن حالمان در عرض 5 ثانیه

به هدف خوبتان فکر کنید

به این فکر کنید که چرا اینجا هستید. مطالعه ای در سال 2019 رابطه بین داشتن هدف و کاهش خطر مرگ و میر را در سن 50 سالگی در بین افراد بررسی کرده است. محققان هفت هزار نفر بالای 50 سال را به مدت پنج سال زیر نظر قرار دادند و به این نتیجه رسیدند افرادی که کمترین میزان هدف را در زندگی دارند، دو برابر بیشتر در معرض مشکلات مختلف و مرگ و میر نسبت به افراد هدفمند قرار می گیرند.

آب بنوشید

مطالعه‌ای در این باره بین مردم کالیفرنیا انجام شده است و به این نتیجه رسیده اند، افرادی که عمر طولانی تر و بدن سالم تری دارند، حدودا 5 لیوان بیش از دیگران در طول روز آب می نوشند که همین موضوع خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 50 درصد کاهش می دهد. معمولاً نوشیدن آب با ورزش و ترک دخانیات هم رابطه مستقیمی دارد‌.

** شاید این راهکارهابه ظاهر ساده باشند، اما در واقع بسیار مؤثر و تایید شده اند. بطوریکه شمار زیادی از افراد بزرگ و موفق دنیا از این تکنیک ها استفاده میکنند.

برگرفته از: برترین ها

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

کانال تلگرام سایت: برای عضویت در کانال تلگرام سایت اینجا کلیک کنید(البته قبلش فیلتر شکن روشن شود!!) مطالب جالب علمی و آموزشی در این کانال درج می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *