به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

چندین روش قدرتمند برای توقف و ترک عادات بد

0

چندین روش قدرتمند برای توقف و ترک عادات بد

یقینا شما هم عادت های بدی دارید که بارها و بارها برای ترک آنها تلاش کرده اید اما موفق به این کار نشده اید .در این بخش ما راهکارهایی را برای ترک عادت های بد پیدا می کنید.

    کمبود ورزش

    سیگار کشیدن

    خوردن ناخن ها

    شایعه پراکنی

هر گونه عادتی که می خواهید بشکنید، مهم نیست که چقدر مشکل به نظر می رسد، باید بدانید که می توان آن را به دست آورد.شما می توانید به هر چیزی با میزان قدرت اراده، حمایت از افراد در زندگی خود و یک برنامه واقع بینانه برای عمل دست پیدا کنید.

مطالعات ثابت می کنند که بین دو تا هشت ماه طول می کشد تا یک عادت جدید در زندگی شما ایجاد شود.به این معنی است که این عادت ها نمی تواند یک شبه شکسته یا ساخته شوند.زمان می برند.فرآیند تغییر با یک فرآیند و یک برنامه صورت می گیرد.

قبل از ارائه نکات قدرتمند و ساده برای شکستن عادت بد، بیایید در مورد پس زمینه اطراف آن ها بحث کنیم. سوالات زیر را در رابطه با رفتارهای اطراف عادت بد خود بپرسید:

کی شروع می شود؟

چند وقت است که این کار را می کنید؟

آیا به احساسات و عواطفتان مرتبط است؟

عزیزان شما چگونه این عادت را درک می کنند؟

 

چرا می خواهید متوقفش کنید؟

پاسخ به سوالات بالا به شما کمک خواهد کرد تا قبل از اینکه فرآیند شکستن عادت بد خود را آغاز کنید، به آن ها کمک کنید.سادگی و اقتدار با هم ترکیب می شوند تا این 10 نکته عملی را برای شکستن این عادت آزار دهنده ایجاد کنند.

ترک عادت در 21 روز

چگونه یک عادت قدیمی را ترک کنیم؟

ترک عادت های بد و جایگزینی آنها با عادات خوب

چگونه عادات بهتری ایجاد کنیم.

  1. عقب انداختن کارها را متوقف کنید:

بیست درصد از مردم این مشکل را به طور مزمن دارند.

افراد به این دلیل کار خود را به تعویق می اندازند که آن ها با کنترل خود مبارزه می کنند و نمی توانند به درستی پیش بینی کنند که چگونه خود آینده آن ها پیش می آید. آن ها فکر می کنند که در یک موقعیت بهتر می توانند کار را در یک قرار بعدی به پایان برسانند. همانطور که نمناک پیشنهاد می کند شما می توانید به کنار گذاشتن عادت بد خود برای یک روز دیگر یا یک هفته دیگر ادامه دهید.

یا ممکن است هر عذر و بهانه ای را فراموش کنید و همین حالا این کار را بکنید.

  1. آن را ساده نگه دارید:

سعی نکنید بیش از یک عادت را در یک زمان تغییر دهید. کوچک ها را شروع کنید، ساده شروع کنید. و به جای آن که به عادت خود به عنوان موانع بی شماری نگاه کنید، به ساده ترین به شکل آن نگاه کنید:یک عادت که می خواهید آن را شروع کنید.

 

مهم نیست هدف شما چیست، یک سری اهداف کوچک تر و ساده تر را در طول مسیر ایجاد کنید.در یک زمان و قبل از اینکه شما بفهمید که این عادت بد را به طور کامل انجام خواهید داد.

  1. پشتیبانی و کمک بگیرید:

زمانی که تصمیم خود را گرفتید، به افرادی در زندگیتان برنامه خود را بگویید.

اخبار خوب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و اخبار خوب را به هر شیوه ای که می توانید پخش کنید. چرا؟ گفتن به دیگران باعث می شود که شما جوابگو باشید و به احتمال زیاد موفق خواهید شد این کار را انجام دهید. شما با ایجاد برنامه های شناخته شده تان خود را به این تغییر اختصاص می دهید و در حال ساخت یک شبکه از مردم برای حمایت از شما در زمانی که سخت است، هستید.

این نوع از شبکه پشتیبانی اجتماعی، در فرآیند شکستن یک عادت بد، مهم است، مهم نیست که این عادت چقدر کوچک و جزئی است.

ترک عادت موجب مرض است

روش هایی برای کنار گذاشتن و ترک عادت های بد

ترک عادت های غلط با راهکارهای موثر و عملی

  1. یادآور روزانه را تنظیم کنید:

عادت یک عادت است، زیرا رفتار شکل گرفته است، به این معنی که در حافظه نیمه هشیار شما حک شده است و بخشی از برنامه روتین روزانه شما شده اند. در واقع، 50 % از روز ما طبق عادت ها است، به این معنی که هنگام مواجهه با محرک هایش آسان است که به یک حلقه عادت تبدیل شود.

مطالب مرتبط

بیشعوری چیست؟

فقط خدا

صبر کنید – آن را در خانه خود یادداشت کنید، از یک ابزار یادآوری برای موبایل خود استفاده کنید، یا یک برنامه را دانلود کنید که به شما کمک می کند در مسیر درست بمانید و آن چیزی که برای آن تلاش می کنید را انتخاب کنید.

  1. محرک خود را بشناسید:

برای شکستن روتین یک عادت، باید بدانید که چه چیزی باعث می شود که شما عادت کنید و در این عادت شرکت کنید. خود را آماده موفقیت کنید :

1) صادق بودن با خودتان

2) حذف محرک ها از زندگی تان در صورت امکان.

با این حال همیشه حذف محرک ها امکان پذیر نیست. مثلاً بگویید که می خواهید خوردن ناخن های خود را متوقف کنید. شما نمی توانید ناخن هایتان را حذف کنید، اما وقتی می دانید که به جای آن می توانید دستکش بپوشید یا آدامس بجوید.

پیدا کردن یک جایگزین برای عادتتان یک راه عالی برای توقف چرخه و تغییر عادت بد به عادت خوب است.

  1. تجسم کردن:

خود را در طی انجام عادت بد تجسم کنید و سپس خود را تجسم کنید که به رفتار خود پایان داده اید.خودتان را تصور کنید، بدون بار اضافی این عادت بد که شما را سبک و سنگین می کند.

نسخه بهبود یافته خود را تصویر کنید، نسخه آن عاری از یک عادت ناتوان کننده است.تصور کنید که چگونه آن را رها کرده اید.تجسم سازیتان در موفقیت ترک عادت بد به این معنا است که به خودتان نشان داده اید این کار ممکن است .

تجسم عادات

ترک عادت چگونه امکان پذیر است؟

چه کنیم عادت هایمان را کنار بگذاریم؟

  1. درد بازگشت را تصور کنید:

همانطور که تصور می کنید که موفقیت چه شکلی به نظر می رسد، ممکن است تصمیم بگیرید که درد بازگشت به عادت های بد و یا مخرب را تصور کنید.

اگر موفق نباشید، عواقب آن چیست؟

آیا خطرات سلامتی وجود دارند؟

آیا شما افرادی را که دوستش دارید ناامید می کنید؟

اما درد دوباره بازگشت عادت بد ممکن است به اندازه کافی به شما انگیزه بیشتری بدهد.

  1. تایید مثبت:

تاییدهای مثبت، ابزارهای قدرتمندی هستند که به شما کمک می کنند این عادت بد را بشکنید.

به خودتان بگویید که می توانید تغییر کنید. به خودتان بگویید که ارزش تغییر را دارید. به خودتان بگویید که فوق العاده هستید. حتی اگر زیادی به نظرتان خوش بینی است، اما به خودتان هر آنچه که نیاز دارید بشنوید را بگویید و تایید کنید. آن را بلند بگویید.

آن را یادداشت کنید. ان را روی دیوار بزنید. اگر می خواهید بیشتر ورزش کنید، به خودتان بگویید که پر از انرژی و قوی هستید. اگر نمی خواهید شایعه پراکنی کنید، به خودتان بگویید که قابل اعتماد هستید و می توانید یک راز نگه را دارید. کلمات قدرتمند هستند؛ این را به حد کافی بیان می کنند و شما شروع به باور کردن آن خواهید کرد.

  1. مدیتیشن انجام دهید:

در تفکر قدرت زیادی وجود دارد.شکستن عادات شخصی یک فرآیند بسیار شخصی است، بنابراین منطقی به نظر می رسد که باید به اعماق خود نگاه کنید تا قدرت تغییر پیدا کنید.

هیچ راه بهتری برای تمرین اعتماد به نفس وجود ندارد به جز مدیتیشن.اگر مبتدی هستید، آهسته شروع کنید.

تنها بر روی تنفس خود تمرکز کنید و فرآیند یادگیری را آغاز کنید، تا افکارتان را آرام کنید. بارها در نمناک اشاره کرده ایم که مرتب کردن درهم و برهمی در ذهنتان به شما این امکان را می دهد که با خودتان به شیوه ای ارتباط برقرار کنید که برای موفقیت شما با شکست دادن یک عادت منفی مساعد است.

  1. کمال گرا نباشید:

اگر کمی از مسیر دور شدید زیادی به خودتان سخت نگیرید. با پشت کار به سمت هدف خود حرکت کنید، اما اگر یک روز را از دست دادید و یا در طول راه اشتباه کردید، اجازه ندهید این کار پیشرفت شما را محدود کند.

بلند شوید و بدانید که هیچ کس بی عیب و نقص نیست.

توانایی:

قبلاً هم این را شنیده اید:انسان ها از عادات درست شده اند. این درست است، اما به آن معنا نیست که شما اسیر عادت بد خود هستید. شما قدرت تغییر را دارید. توانایی در درون شماست. به اعماق خود بروید و بدانید که شما توانایی بسیاری از چیزها را دارید.

از نکات ساده اما عمیق در بالا استفاده کنید تا روی عادت بد خود کار کنید و آن را به مساله ای از گذشته تبدیل کنید. قدرت درون توست.

در زیر تکنیکی جالب – برای ترک یک عادت بد  از  جودسان بروئر آورده شده است. حتماً آن را خوب گوش کنید.

ما را از نظرات ارزشمندتان بی نصیب نکنید.

و در کانال آپارات ما عضو شوید:

 ورود به کانال آموزه 20

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.