به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه وابستگی به دیگران

0

پرسشنامه وابستگی به دیگران Interpersonal-Dependency Inventory (IDI)

انسان موجودی اجتماعی است. ما دوست داریم دیگران ما را تایید کنند و برای همین چیزهایی را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم که آنها را خوشحال کند. انسان در تایید دیگران احساس امنیت و حمایت را به دست میآورد. اما این تایید تا چه زمانی منطقی و سالم است. برای برخی افراد تایید دیگران چندان مهم می شود که عملا استقلال و شخصیت خود را از دست می دهند و به مطیع یا بردۀ احساسی دیگری تبدیل می شوند. چنین روابطی هر چند در روابط عاطفی بیشتر مشهود است اما تنها به آن محدود نمی شود. وقتی ما تلاش می کنیم تا همیشه اطرافیان خود را خوشحال کنیم یعنی مدام در پی به دست آوردن تایید آنها هستیم. این به معنی وابستگی ما به دیگران است.
این پرسشنامه توسط  روبرت ام. ای. هرشفیلد، جی. ال. کلرمن، اچ. جی. گوگ، آی. بارت،اس. جی. کورچین، و پی. چودوف[1]  تهیه شده و یک ابزار 48 سوالی است که برای سنجیدن افکار، و احساس های مربوط به نیاز به مراودۀ نزدیک با اشخاص ارزشمند است. مبنای نظری «پرسشنامه وابستگی» آمیزه ای از نظریه های روان تحلیلی، یادگیری اجتماعی، و دلبستگی[2] دربارۀ اهمیت وابستگی شدید در اختلافات عاطفی و رفتاری است. مقیاس 48 سوالی با استفاده از تحلیلی عاملی 98 سوال اولیه ساخته شده است. تحلیل عاملی منجر به شناسایی سه خرده مقیاس اتکاء عاطفی به دیگران ، فقدان اعتماد به خود  و تایید خود مختاری شد.

همراه  1 مقاله رایگان

70,000 ریال – خرید

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

[1] – Robert M. A. Hirschfield, G. L. Klerman, H. G. Gough, I. Barrett, S. J. Korchin, and P. Chodoff

[2] – Attachment

Leave A Reply

Your email address will not be published.