به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

پرسشنامه عدم اطمینان محیطی ویکتور و همکاران(2007)

0

عدم اطمینان محیطی را می‌توان به عنوان خاصیتی از سیستم در نظر گرفت که توصیف کننده‌ی نقص دانش بشر درباره‌ی یک سیستم و وضعیت پیشرفت آن، می­باشد، عدم اطمینان یک مفهوم مرکزی و کلیدی در ادبیات نظریه سازمان است، به­ویژه در نظریه­هایی که ماهیت و چگونگی روابط بین سازمان­ها و محیط را تبیین نماید. تامسون[1]، (1967) درکتاب کلاسیک خود، سازمان­ها در عمل معتقدند که عدم ­اطمینان  مشکل و مسئله­ای اساسی است که مدیران سطح بالای سازمان باید با آن سازگار شوند. نظریه­پردازان  سازمانی به ویژه توجه خاصی به متغیر عد­م­اطمینان محیطی و یا عدم­اطمینان محیطی ذهنی مبذول داشتند. مفهوم عدم­اطمینان محیطی یک متغیر محوری درمباحث تعامل سازمان محیط و به ویژه درنظریه­های طراحی سازمان است. به رغم این حقیقت که مفهوم عدم­اطمینان محیطی، زمینه نظری قوی و با اهمیتی را به وجود آورده است، تحقیقات تجربی انجام شده، از ناسازگاری و اغلب، مشکلاتی درتفسیر نتایج برخوردارند. برخی از مشکلات پایایی و روایی ضعیف ابزارهای  سنجش مربوط   می­شوند. و برخی دیگر به ویژگی­های عینی محیط سازمانی و ادراک عدم اطمینان محیطی. عدم اطمینان محیطی برای زمانی طولانی به عنوان یک متغیر مهم درتبیین تعادل سازمانی وعملکرد شناخته شده است(امیریان، 1394).

پرسشنامه عدم اطمینان محیطی توسط ویکتور و همکاران (2007) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل 3 گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت می باشد، این پرسشنامه توسط امیریان(1394) اعتباریابی شده است.

20,000 ریال – خرید

توجه! توجه!

لازم به ذکر است که در بسیاری از سایت ها این پرسشنامه گذاشته شده است، اما متأسفانه روش نمره گذاری را به درستی و مطابق مقالات علمی بیان نکرده اند و عبارات  مربوط به مولفه ها ( خرده مقیاس ها)  را مشخص نکرده اند لذا در عمل چنین پرسشنامه غیر قابل استفاده است ودر صورت خرید چنین پرسشنامه ای زمان و  پولتان حرام می شود! و حتما در دفاع از پایان نامه و چاپ مقاله دچار مشکل خواهید شد.

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

[1] Tamsoon

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.