پرسشنامه استاندارد

پرسشنامه جدایی روانشناختی (هافمن، 1984) (124 عبارتی)

فرایند جدایی روانشناختی یک کنش تحولی طبیعی است که برای نوجوانان و بزرگسالان پیامدهای رشدی مهمی را به دنبال دارد. برای این که نوجوانان به این سطح جدایی برسند، باید به وابستگی خود از والدینشان پایان دهند. با این حال  این قطع وابستگی از والدین نباید به از هم گسستگی روابط نزدیک خانوادگی او  منجر شود. هدف جدایی- تفرد یک استقلال رابطه ای است که به وسیله آن، استقلال و خودگردانی فرد به صورت آگاهانه  از سوی والدین و نوجوانان صورت می پذیرد(لی و هوگی،2001).

این پرسشنامه 124 عبارتی، در برگیرنده خرده مقیاس­های جداگانه ­ای است که سازه­های استقلال کنشی، استقلال هیجانی، استقلال تعارضی و استقلال نگرشی را در رابطه با پدر و مادر می­سنجد. استقلال نگرشی دارای 28 گویه است که نگرش­ها، ارزش­ها و اعتقادات متفاوت دانشجویان از والدینشان را ارزیابی می­کنند. مولفه استقلال تعارضی با 50 گویه به حس استقلال از احساس گناه، خشم و مسئولیت نسبت به والدین اشاره دارد. استقلال هیجانی 22 گویه میزان استقلال جوان از نیاز به تصدیق والدین، نزدیکی به والدین و حمایت عاطفی والدین در کارها را می­سنجد. استقلال کنشی نیز با 24 گویه استقلال نوجوانان در عمل به وظایف شخصی بدون احتیاج به کمک والدین را اندازه می­گیرد.

به همراه 2 مقاله رایگان

50,000 ریال – خرید

توجه! توجه!

لازم به ذکر است که در بسیاری از سایت ها این پرسشنامه گذاشته شده است، اما متأسفانه روش نمره گذاری را به درستی و مطابق مقالات علمی بیان نکرده اند و عبارات  مربوط به مولفه ها ( خرده مقیاس ها)  را مشخص نکرده اند لذا در عمل چنین پرسشنامه غیر قابل استفاده است ودر صورت خرید چنین پرسشنامه ای زمان و  پولتان حرام می شود! و حتما در دفاع از پایان نامه و چاپ مقاله دچار مشکل خواهید شد.

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.