مقاله نویسی

هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر است؟

هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر است؟

هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر است؟

ساعدنیوز: یکی از مسائل مهمی که در فرایند چاپ مقاله برای نویسندگان حائز اهمیت است، هزینه چاپ مقاله می باشد.

همان طور که می دانید ، مقالات نگارش شده ، زمانی ارزشمند می شوند که توسط جامعه علمی دیده شوند. این کار زمانی اتفاق می افتد که مقاله نگارش شده ، به شیوه ای درست و حساب شده ، به یکی از نشریات معتبر ارسال و به چاپ برسد. برای این کار ژورنالها و مجلات متنوع داخلی و خارجی وجود دارند. درایران به دلیل ذهنیت مثبتی که اکثر پژوهشگران به مجلات خارجی دارند ، تمایل به چاپ مقاله در ژورنالهای خارجی ، بیشتر احساس می شود اما بعضا روند چاپ مقالات و هزینه های بالای آنها ، روند چاپ در این مجلات را برای برخی سخت می کنند. با در نظر گرفتن اعتبار بالای مجلات داخلی و امتیاز بالای پژوهشی در کنار هزینه نسبتا مناسب آنها ، می توان این مجلات را برای بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران مناسب دانست.

برای انتخاب درست مجلات داخلی ، قبل از هر اقدامی باید آنها را به خوبی بشنایسم.

انواع مقالات داخلی

  • مقالات علمی پژوهشی داخلی

این مقالات معمولا به دنبال یافتن حقایق و کشف بخشی از معارف جامعه ، با استفاده از ارائه ایده و اندیشه خود در خصوص شاخه ای از علوم تخصصی ، برای یافتن روابط میان پدیده های مختلف ، شروع به انجام تحقیق و پژوهش های گسترده می کنند. در مقالات علمی پژوهشی باید اصل نوآوری رعایت گردد و دو خصلت ابداع و اصالت را در خود داشته باشد. این مجلات مناسب اساتید هیئت علمی ، دانشجویان مقاطع تکمیلی و محققین موسسات تحقیقاتی می باشند.

  • مقالات علمی ترویجی

این مقالات برای ارتقای سطح اطلاعات خوانندگان، در یک موضوع خاص نوشته می شوند. این مقالات با بررسی پژوهش های انجام گرفته و جمع بندی و خلاصه کردن آنها یا ادغام اطلاعات بدست آمده با اطلاعات گذشتگان، سعی در کشف راه هایی برای حل مشکلات جامعه دارند. مقالات علمی ترویجی معمولا خلاصه شده پژوهش های سایر پژوهشگران هستند. مخاطب این مقالات، دانش آموزان مقاطع متوسطه، افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، مخترعین و افراد دارای تحصیلات غیر رسمی، می باشند.

  • مقالات علمی تخصصی

این مقالات مباحث تخصصی با موضوعات خاص را بررسی می کنند و نویسندگانی که در حیطه چنین موضوعاتی مطالبی را نوشته اند ، می توانند مطالب خود را ارائه دهند. با توجه به اینکه مجلات علمی تخصصی به هیچ ارگان یا موسسه ای وابسته نیستند ، از این رو چاپ مقاله دراین مجلات ، امتیاز پژوهشی را در بر ندارد.هدف این مقالات تنها اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی مردم می باشد.

  • مقالات علمی عمومی

در آیین نامه دانشگاه آزاد اسلامی ، برای مجلاتی که در سطح پایین تری نسبت به مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی قرار دارند ، با عنوان علمی عمومی ، به رسمیت شناخته می شوند.  این مجلات با تاکید بر یک رشته علمی یا گروه آموزشی به چاپ می رسند و از کمیسون مجلات این دانشگاه مجوز می گیرند.

بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، امتیاز   چاپ مقاله برای مقالات علمی پژوهشی داخلی در مصاحبه دکتری سال 97 ، برای هر مقاله چاپ شده مطابق آیین نامه ، تا 7 امتیاز و  حداکثر امتیاز برای چاپ مقالات در این سطح 22 امتیاز و برای مقالات علمی ترویجی برای هر مقاله چاپ شده مطابق آیین نامه ، تا 2 امتیاز و حداکثر امتیاز برای ارائه مقالات علمی ترویجی تا 6 امتیاز پژوهشی خواهد بود. 

هزینه چاپ مقاله داخلی

این مجلات به دلیل مصوبه وزارت علوم ، حق رایزنی و همکاری با هیچ موسسه پژوهشی را ندارند ، از این رو چاپ مقاله در این مجلات دارای تضمین بالایی نیست. موسسه آذرگان ، به عنوان یکی از شناخته شده ترین موسسات در امر ارسال و چاپ مقاله ، تنها تا  30 درصد می تواند در مسیر پذیرش و چاپ مقاله ، به دانشجویان و پژوهشگران کمک کند و خود مقاله بیشترین سهم را در امر پذیرش دارد. شروع قیمت این مجلات از 750هزار تومان است  و برای چاپ  مقاله در مجلات داخلی ، موسسه در ابتدا مبلغ 250هزار تومان ، از مشتری دریافت کرده و مقاله را به مجله ارسال می کنند. در صورت پذیرش ، مابقی هزینه از مشتری دریافت شده و به حساب مجله واریز می گردد.

مراحل چاپ مقاله در موسسه آذرگان

در ابتدا کاربران عزیز یک ایمیل در خواست مجله ، به همراه نام و نام خانوادگی ، رشته تحصیلی ، مقطع ، چکیده و عنوان مقاله  و شماره تماس خود را به کارشناسان مربوطه ارسال می کنند. کارشناس سایت بعد از بررسی اطلاعات ، در حداقل زمان ، 2 الی 3 مقاله معتبر و مناسب با اسکوپ مقاله ، به آنها معرفی می کند. بعد از بررسی مقاله ، با مشورت استاد راهنما ی خود و دریافت استعلام از پژوهش دانشگاه ، در نهایت یکی از مجلات را تایید و به کارشناس ارسال می کنید. در پایان ، مقاله شما به مجله انتخابی ارسال شده و یک یووزر و پسوورد برای بررسی پی گیری  وضعیت مقاله ، به شما ارسال می گردد.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *