پایان نامه نویسی مقاله نویسی

نگارش، پذیرش و چاپ مقاله در رشته مهندسی صنایع

نگارش، پذیرش و چاپ مقاله در رشته مهندسی صنایع

نگارش، پذیرش و چاپ مقاله در رشته مهندسی صنایع
نگارش، پذیرش و چاپ مقاله

تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی صنایع مانند سایر رشته‌ها، فراز و نشیب‌های بسیاری دارد. دانشجویان برای نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع راه سختی پیش رو دارند. آنها باید تحقیق و پژوهش خود را به ژورنال‌های جهانی ارائه کنند. در این نوشته نگاهی می‌اندازیم به مراحل کار دانشجویان برای نگارش مقاله ISI و همچنین پذیرش و چاپ مقاله isi.

مهندسی صنایع در رابطه با هنر ترکیبی و دانش طراحی، توسعه و مدیریت تولید محصولات باکیفیت می باشد. تیم صنایع و تولید، مسئول تکنولوژی و مدیریت تولید می باشد. مهندسین صنایع برای استفاده از نوآوری و تخیل با هدف پیدا کردن راه و روش های بهتر اغلب به چالش کشیده می شود تا برای تولید محصولاتی که ما نیاز داریم مانند پخش کننده MP3، تلفن همراه، اتومبیل، هواپیما، مواد غذایی و دارو راه جدیدی را ایجاد کنند. مهندسان صنایع با طراحی و توسعه فرایند تولید تلاش می کنند تا تولید محصولات با کیفیت خوب و بالا را افزایش دهند.ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) درباره موضوع مهندسی صنایع به نمایش کشیده شده است. بیشتر این نشریات به وسیله موسسهThomson Reuters یا آی اس آی هم نمایه شده اند.

مهندسی صنایع یا (Industrial engineering) عنوانی قدیمی برای بیان رویکردی در علم مدیریت سازمان و صنایع است. نام فارسی این رشته مهندسی صنعتی است که توسط تیلور بانی به کار برده شده است. مجموعه فعالیت هایی که مهندسی صنعتی نام دارد جز زیر شاخه های علم مدیریت قرار می گیرند از قبیل مدیریت کیفیت، مدیریت بهره وری، مدیریت پروژه، مدیریت تولید و … . آن قسمت از مباحث مهندسی صنایع که بیشتر جنبه آماری و ریاضیاتی دارد امروزه تحت عنوان رشته های آمار صنعتی و ریاضیات کاربردی و ریاضیات صنعتی قرار دارند که در عصر حاضر در دانشگاه های کشور های پیشرفته رشته عامی با عنوان مهندسی صنایع به رشته های تخصصی مدیریتی از قبیل مدیریت کیفیت، مدیریت تولید، مدیریت پروژه و … تبدیل شده اند. مهندسی صنایع رشته ای است که با طراحی، بهبود، و پیاده سازی سیستم های یکپارچه و هماهنگ از افراد، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط است، که بیانی از علم مدیریت می باشد. مهندسی صنایع که در ایران آموزش داده می شود در واقع مهندسی صنایع کلاسیک است که بر اساس بهینه سازی و کار سنجی و زمان سنجی می باشد.دود و طلایی طراحی سایت مشابه دیجی کالا

مهندسی صنایع
نگارش، پذیرش و چاپ مقاله در رشته مهندسی صنایع

مزایای چاپ مقاله isi

امروزه ملاک ارزشیابی تحقیقات دانشجویان در مصاحبه های علمی و پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور و اساتید مجله ای است که فرد مورد نظر مقاله خود را در آن به چاپ می رساند. در ایران بیشترین امتیاز به پژوهشگری تعلق می گیرد که بتواند مقاله خود را در مجلات و ژورنال های معتبر به چاپ برساند. انواع مختلف مجلات معتبر که از پایگاه های مختلف نمایه می شوند عبارتند از ISI , ISC , SCOPUS , PUBMED که پژوهشگران می توانند با چاپ مقاله در هریک از این مجلات نمایه شده در این پایگاهها از امتیازات چاپ مقاله استفاده کنند. دانشجویانی که مقالات علمی ISI ثبت شده دارند شانس بالاتری در دریافت بورسیه دانشگاهی از سوی دانشگاه های بین المللی و معتبر جهانی را دارند و علاوه بر آن احتمال بیشتری در پذیرش مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری و یا استخدام در ادارات دولتی و خصوصی و یا پذیرفته شدن به عنوان هئیت علمی دانشگاه ها و یا امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان و صاحب نظر و متخصص شدن در موضوع و یا امکان اخذ پروژه های تحقیقاتی با درآمد های بالا، دارند. کسانی که دارای مقاله ISI می باشند، موفق تر بوده و همیشه یک گام از سایرین جلوتر خواهند بود.

موضوعات کاربردی مقاله ISI مهندسی صنایع

انتخاب موضوع برای نوشتن، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع کاری سخت و دشوار است. ازین جهت که هم باید موضوعی بروز و جدید مطابق با مسائل علمی روز انتخاب کنیم و هم باید بتوانید با توجه به امکانات و ابزارهای موجود و در دسترس از عهده انجام پژوهش برآییم. اگرچه برای انجام پایان نامه مهندسی صنایع، میتوان سراغ موضوعات کمی قدیمیتر هم رفت و به دنبال بهبود و ایجاد بهینه سازی در آنها بود اما برای انجام مقاله ISI چنین چیزی ممکن نیست.

موضوعی که برای انجام پژوهش و چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع انتخاب می کنیم حتما باید از موضوعات علمی و روز رشته صنایع انتخاب شود زیرا در غیر این صورت مقاله پذیرفته نمی شود و همه زحمات دانشجو هدر می رود. برای انتخاب موضوع بهتر است از اساتید رشته خود کمک بگیرید، به خصوص اساتیدی که اغلب با دانشجویان برای چاپ مقاله همکاری می کنند.

موضوعات مقالات مهندسی صنایع و زمینه کاری مجلات علمی پژوهشی این رشته

مهندسی صنایع از شاخه های رشته مهندسی است که بر ادغام و استفاده بهینه از تمام منابع سازمانی (منابع طبیعی، منابع مالی و منابع فکری) به منظور ایجاد پیشرفت و تعالی در شرکت تمرکز دارد. به طورکلی در رشته مهندسی صنایع می توان در بخش های زیر تحقیق کرده و مقاله نوشت:

 • برنامه ریزی و کنترل تولید
 • مدیریت زنجیره تامین و تدارکات
 • مکان ارائه تسهیلات و طرح بندی گیاه
 • کنترل موجودی
 • برنامه ریزی برای انجام پروژه
 • قابلیت اطمینان و ایمنی سیستم
 • کاربرد محاسبات نرم افزاری در مهندسی صنایع
 • روش های آماری در مهندسی صنایع
 • شبیه سازی
 • برنامه ریزی برای فرآیند ساخت و تولید
 • تئوری تصمیم گیری
 • مهندسی مالی
 • مدیریت تعمیر و نگهداری
 • برنامه ریزی مسیریابی و حمل ونقل
 • فرایندهای تصادفی
 • داده کاوی
 • مهندسی و مدیریت کیفیت
 • نظریه صف بندی
 • مدیریت قیمت و مدیریت درآمد
 • نظریه مجموعه فازی
 • مدیریت بهداشت و درمان
 • پژوهش عملیاتی

استخراج مقاله ISI از پایان نامه

یکی از راه های مورد توجه دانشجویان برای نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI صنایع، استخراج مقاله ISI از پایان نامه است. البته برای چاپ مقاله از پژوهش های پایان نامه چند پیشنیاز وجود دارد:

 • پایان نامه شما باید دربرگیرنده پژوهش های بروز باشد و مطابق با مسایل روز رشته مهندسی صنایع نوشته شده باشد.
 • کیفیت پژوهش باید کاملا مطلوب باشد و به طور عمیق به موضوع پرداخته باشد.
 • از زمان تحویل پایان نامه مدت زیادی نگذشته باشد چون در این صورت ممکن است موضوع شما اهمیت خود را از دست داده باشد.
 • درصورتی که این پیش شرط ها را دارید به راحتی می توانید به چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع در ژورنال های معتبر بپردازید. زیرا در این صورت تنها کافی است که پژوهش انجام شده در پایان نامه خود را به فرمت مورد نیاز مقاله ISI درآورید.

نگارش مقاله ISI مهندسی صنایع

خب تا اینجای کار موضوع خود را انتخاب کرده اید و قصد دارید شروع به نگارش مقاله ISI بکنید. بسیاری از محققان و پژوهشگران به دلیل تسلط و توانایی به زبان فارسی اغلب مقاله خود را به زبان فارسی می نویسند و پس از آن از یک مرتجم توانمند برای ترجمه مقاله خود کمک می گیرند. اگر شما هم تسلط کافی در سطح پیشرفته به زبان انگلیسی ندارید توصیه میکنیم مقاله خود را به فارسی نگارش کنید.

پیش از شروه به نوشت مقاله ISI مهندسی صنایع، بهتر است اول نگاهی به سرتیترهای مقالات مشابه بیندازید و پژوهش خود را در همان قالب بنویسید. همه مقالات ISI مهندسی صنایع فرمت مشخصی دارند که بهتر است از همان ابتدا فرمت و تیترهای مورد نظر را رعایت کنید. پس از اتمام نگارش مقاله به فارسی، باید کار خود را به اساتید یا مشاوران برتر و البته مورد اعتماد رشته خود بسپارید تا بازبیننی کنند. با بازبینی مقاله پیش از ارسال، این شانس را پیدا میکنید تا اشکالات کار خود را از قبل بدانید و در اصلاح آنها بکوشید.

مهندس صنایع

ترجمه مقاله ISI رشته صنایع

حالا که نگارش مقاله ISI مهندسی صنایع را به پایان رسانیده اید زمان ترجمه مقاله فرا میرسد. ترجمه مقاله اصلا کار سختی نیست. فقط کافیست این دو مورد را در انتخاب مترجم مد نظر داشته باشید:

 • مترجم انتخابی شما باید زبان عمومی انگلیسی خوبی داشته باشد تا بتواند مقاله را ساده و روان ترجمه کند.
 • مترجم انتخابی باید به واژگان تخصصی رشته آگاهی داشته باشد تا ترجمه صحیح و تخصصی ارائه دهد.

پس از انتخاب مترجم بر اساس دو مورد بالا و انجام ترجمه، بهتر است نتیجه کار را به شخص دیگری برای بازبینی بسپارید. این کار خیال شما را از اشتباهات احتمالی آسوده می کند.

جستجوی ژورنال برای چاپ مقاله

پس از نگارش نهایی مقاله و آماده سازی آن باید ژورنال مناسبی برای فرستادن مقاله را انتخاب کرد. برای انتخاب ژورنال مناسب باید چند نکته ی هم را در نظر داشت. حوزه ی تخصصی مقاله باید با حوزه های تخصصی مجله متناسب باشد. برای این کار می توانید از سرویس های آنلاین مختلفی استفاده کنید. در ادامه به بررسی برخی از این سرویس ها می پردازیم:

وبسایت Journalfinder

این وبسایت متعلق به انتشارات Elsevier است. به کمک این وبسایت می توان ژورنال های پیشنهادی متناسب با مقالات خود را پیدا کنید. بدین منظور با وارد کردن عنوان و چکیده ی مقاله ی خود و همینطور انتخاب گرایش و حوزه ی تخصصی مقاله ی خود می توانید مجلات پیشنهادی را ببینید. این پایگاه یکی از معتبرترین پایگاه های پیشنهاد مجلات می باشد.

استفاده از JCR یا Master Journal List

JCR یا همان Journal Citation Report گزارشی است که هر سال منتشر می شود و در آن لیست مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند قرار داده شده است. با مراجعه به این لیست می توانید تمامی مجلات و اطلاعات مربوط به ضریب تاثیر و درجه بندی آنها را مشاهده کنید. راه دیگر استفاده از پایگاه آنلاین MJL یا همان Master Journal List است. در این پایگاه با وارد کردن کلمات کلیدی که مرتبط با حوزه و گرایش تخصصی شماست، می توانید لیست مجلات را بررسی کنید و از وضعیت مجلات از نظر اعتبار آگاه شوید. همچنین می توانید وضعیت هر مجله از نظر اعتبار ISI و … را بررسی کنید.

استفاده از پایگاه Impactfactor.ir

این یک پایگاه فارسی است که در آن با وارد کردن شماره شاپای مجله (ISSN) می توانید بررسی کنید که وضعیت ژورنال از نظر ISI بودن، نمایه شدن در Scopus، و مورد تایید بودن یا نبودن در وزارت علوم و بهداشت و … را بررسی کنید. این پایگاه تا حد زیادی قابل اعتماد است اما بهتر است پس از چک کردن دوباره با پایگاه MJL چک شود.

همچنین می توانید از تجربیات اساتید و سایر دانشجویانی که در این زمینه فعال هستند استفاده کنید. با بررسی منابع و مراجعی که در مقاله ی خود استفاده کرده اید می توانید سرنخ خوبی پیدا کنید. اگر در مقاله ی خود با مقالات ارائه شده در چند مجله رفرنس داده اید، آن مجلات یک گزینه ی خوب برای فرستادن مقاله می باشند. بسیاری از مجلات تازه کار ممکن است در ادامه ی مسیر مقالات بی کیفیت را چاپ کنند. برای همین اعتبار و سابقه ی هر مجله را برای ارسال درخواست پذیرش و چاپ مقاله ISI بررسی کنید. ترجیحا مجلاتی که اعتبار خوبی دارند و حداقل چندین نوبت چاپ مقاله ISI انجام داده اند را انتخاب کنید. ضمنا همیشه واقع نگر باشید! افراد همیشه توانایی ها و کیفیت کارهای انجام شده ی خود را دست بالاتر از واقعیت در نظر می گیرند! از فرستادن مقاله ی خود به مجلاتی که کیفیت آنها بسیار بالاتر از سطح مقاله ی شماست خودداری کنید! باور کنید تاثیر منفی چنین کاری بسیار بیشتر از تاثیر مثبت بلندپروازی شماست. در بسیاری از موارد مقاله ای با کیفیت متوسط برای یک مجله ی فوق العاده با کیفیت توسط دانشجو فرستاده می شود. در خیلی از موارد مقاله بلافاصله توسط ادیتور ریجکت می شود. همچنین در برخی موارد تعداد انتقادات و اصلاحات داوران به حدی زیاد و سنگین است که دانشجو دلسرد شده و از ادامه ی مسیر باز می ماند. همچنین باید گفت مسیر پژوهش صعب العبور است. اگر در ابتدای مسیر هستید باید بدانید که فرستادن یک مقاله برای چندین مجله و رد شدن مقاله کاملا طبیعی است.

پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع

آخرین گام برای به ثمر رسیدن زحمات چندماهه دانشجویان برای چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع، طی کردن فرآیند سابمیت مقاله در ژورنال انتخاب شده است. این مرحله همچون فرآیندهای اداری می ماند که باید به روال آن آشنا باشید. در اینجا کار سختی ندارید فقط باید مراحل را یکی یکی طی کنید و از انجام درست هر مرحله اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد می کنیم اگر با روال سابمیت مقاله آشنایی ندارید بهتر است از افراد و دوستان آشنا کمک بگیرید تا سریعتر کارتان انجام شود. مراحلی همچون پرداخت ارزی اغلب کار را کمی پیچیده می کند و اغلب نیازمند روش های میانبر برای پرداخت است.

مشارکت در چاپ مقاله ISI صنایع

یکی از رشته های جذاب برای دانشجویان برای چاپ مقاله ISI مشارکتی صنایع است. گستردگی موضوعات رشته صنایع و همچنین دانشجویان و علاقه مندان آن، اغلب با همکاری هم تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز مقاله ISI صنایع را انجام می دهند. دانشجویان با چاپ مقاله مشارکتی صنایع نه تنها با همکاری هم زمان انجام تحقیق را کوتاه می کنند بلکه بر کیفیت آن نیز می افزایند.

از طرف دیگر چاپ مقاله ISI مشارکتی مهندسی صنایع به دانشجویان علاقه مند به چاپ مقاله، کمک می کند تا به هزینه ای کمتر اقدام به پذیرش مقاله کنند. حتما می دانید که نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI صنایع هزینه های زیادی دارد. با چاپ مشارکتی مقاله صنایع، تمامی هزینه ها بین اعضای گروه تقسیم می شود و هرکدام سهم کمتری می پردازند.

اهمیت مقاله ISI برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارجی

بیشتر دانشجویانی که سراغ نگارش، پذیرش و چاپ مقاله ISI مهندسی صنایع می روند اغلب در پی ادامه تحصیل در ایران یا خارج از ایران هستند. اهمیت مقاله ISI زمانی بیشتر می شود که دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد درخواست ادامه تحصیل برای مقطع دکتری در دانشگاه های خارجی را دارند. در چنین شرایطی تقریبا بعید است دانشگاه بدون داشتن مقاله ISI چاپ شده در ژورنال های معتبر به دانشجو پذیرش بدهند. از طرف دیگر، هرچه تعداد و کیفیت مقاله های دانشجو بیشتر باشد، رزومه بهتری در مقایسه با سایر دانشجوها دارد و علاوه بر پذیرش دکتری، شانس دریافت بورس تحصیلی نیز برای او بیشتر می شود.

اما اگر دانشجوی کارشناسی هستید و میخواهید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بگیرید، ممکن است نیازی به مقاله نداشته باشید. هرچند توصیه می کنیم در صورت امکان سراغ مقاله ISI مشارکتی بروید. این کار کمک می کند تا رزومه شما تقویت شود و بتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi

وبلاگ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *