تحلیل داده های آماری

زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد

زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد

زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد

در این مقاله در ساعدنیوز قصد داریم این موضوع را که زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد بررسی کنیم.

بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دنبال چاپ مقاله در یکی از مجلات معتبر علمی هستند تا بتوانند رزومه خوب و علمی برای خود مهیا کنند.

هنگامی که مقاله خود را به مجله ای معتبر ارسال می کنید. این مقاله به داوری گذاشته می شود که اگر در این داوری تایید شد سپس اجازه چاپ شدن پیدا می کند.

بسیاری از افراد به این موضوع اهمیت می دهند زیرا زمان چاپ و اکسپت مقاله برایشان مهم است مخصوصا اینکه بخواهند این مقاله را برای پایان نامه خود ارایه دهند.

عوامل دخیل در زمان داوری مقالات

تمامی مقالاتی که به یک مجله فرستاده می شود به داوری گذاشته می شود و توسط حداقل سه داور مورد بازبینی قرار می گیرد.

این داوران مقاله شما را بر اساس معیارهای علمی بررسی می کنند و پس از تاییدیه آن هاست که مقاله شما اجازه چاپ را پیدا خواهد کرد.

بسته به نوع مجله می تواند این داوری متفاوت باشد ولی در کل زمان داوری مقاله در ژورنالها به چه عواملی بستگی دارد ؟

این سوالی است که می خواهیم در ادامه آن را بررسی کرده و ابعاد ان را برایتان روشن ترکنیم.

یکی از عواملی که در مدت زمانی که طول می کشد تا مقاله شما داوری شود تاثیر می گذارد اعتبار و محبوبیت مجله ای است که می خواهید مقاله را برای آن ارسال کنید.

اگر مجله از اعتبار بالای علمی برخوردار باشد و درجه و کیفیت علمی سطح بالایی داشته باشد، زمان بیشتری طول خواهد کشید تا مقاله شما داوری شود.

 دلایل این امر می تواند متفاوت باشد. یکی از دلایلی که ممکن است در زیاد شدن داوری در این نوع مجلات تاثیر گذار باشد سخت گیری در پروسه داوری است.

طبیعتا یک مجله با اعمال سخت گیری های علمی و تعیین استانداردهای بالا توانسته به موفقیت و اعتبار علمی خود دست یابد در نتیجه داوران هم با سخت گیری و دقت عمل بیشتری مقاله های دریافتی را بررسی می کنند که این خود می تواند منجر به طولانی تر شدن پروسه داوری شود.

از طرفی دیگر مجله های که از اعتبار بالای جهانی برخوردار هستند مقالات بیشتری را برای چاپ در مجله خود دریافت می کنند در نتیجه داوران باید مقالات بیشتری را بررسی کنند و به طبع آن مقاله شما ممکن است در نوبت داوری، مدت زمان بیشتری را سپری کند.

دانشجویان برای زمانبدی چاپ مقاله خود باید دقت بالایی به خرج دهند و اگر زمان کمتری را در اختیار دارند بهتر است که مجله مناسبی که رنج زمانی مناسبی برای داوری و اعلام نظر دارد را انتخاب کنند.

بهتر است که محققین برای زمان چاپ، زمان جواب دادن به اصلاحیه ها و تاییدیه آن ها را نیز مد نظر قرار دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *