به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

دانلود یا گوش دادن به فایل صوتی کتاب پدر مادر ما متهمیم-دکتر علی شریعتی (رایگان)

0

پدر مادر ما متهمیم-دکتر علی شریعتی

کتاب پدر، مادر، ما متهمیم به تاریخ انتشار 1350 ازمجموعه سخنرانیهای دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد است. دکتر شریعتی در این سخنرانی سعی دارد عمق فاجعه ی دین ستیزی را نشان دهد و البته ریشه ی آن را در سطحی نگری قشر متدین جامعه می داند. او جامعه را به چند دسته تقسیم می کند جامعه ی سنتی متدیّن ، جامعه ی روشنفکر و جامعه ای که میان این دو سرگردان است.

این کتاب با نگرش مذهبی و دیدی مدرن، ابعاد جدیدی در عصر مدرنیته و دنیای جدید برای چگونه زنده نگه داشتن ایمان و تقوا و سبک زندگی توحیدی به مخاطب ارائه می دهد.
نویسنده ی کتاب، فردی است که اقیانوسی از اندیشه را همراه خود دارد و سعی دارد با کمترین کلمات و کوتاه ترین جملات، نکات و تجارب فراوان خود را از سَرِ درد و دلسوزی بیان کند تا گمگشتگان راه هدایت در آخرالزمان را کمک رساند و در حد توان خود، آنان را برای نیکو زیستن رهنمون باشد. شایسته است، به خاطر ایثار و فداکاری اش در زنده نگه داشتن اصول موحد ماندن در زمانه ی متفاوت امروز، تاریخ نام او را در زمره آزادگان ثبت نماید و جایگاه او را آن چنان که شایسته مقام و علم و اخلاص اوست پاس بدارد.

لازم به توضیح است که این کتاب مهم را شاعر و دانشمند نامدار کرد استاد عبدالرحمن شرفکندی ( ماموستا هه ژار ) به زبان کردی ترجمه کرده است.

لینک فایل صوتی این کتاب صوتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.