موفقیت

با بهترین برنامه‌های کاهش حجم فیلم و ویدیو آشنا شوید

با بهترین برنامه‌های کاهش حجم فیلم و ویدیو آشنا شوید

با بهترین برنامه‌های کاهش حجم فیلم و ویدیو آشنا شوید

این روزها کاهش حجم فیلم و ویدیو یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که به دنبال ارسال این‌گونه فایل‌ها به دوستان‌شان، آپلود آن‌ها در وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری یا پست کردن‌شان در شبکه‌های اجتماعی هستند. ویدیوهای بزرگ زمان بیشتری برای دانلود و آپلود می‌گیرند.

HandBrake

HandBrake یکی از پرکاربردترین برنامه های کاهش حجم فیلم و ویدیو است. این برنامه تقریبا همه فرمت های ویدیو را پشتیبانی می کند. HandBrake برای ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترس است. شما می توانید در بخش تنظیمات آن گزینه های زیادی برای تغییر پارامترهای خروجی پیدا کنید. شما همچنین می توانید کیفیت ویدیو را بر حسب درصد تغییر دهید. ضمنا این برنامه به شما اجازه می دهد تا تغییراتی در FPS، کدک و سایر پارامترهای ویدیو ایجاد کنید.

تصویر

Avidemux

Avidemux یکی از بهترین نرم افزارهای فشرده سازی حجم فیلم و ویدیو است. این برنامه رایگان بوده و گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. Avidemux از فرمت های مختلفی مانند AVI ،DVD ،MP4 ،MOV ،RAW و AVI پشتیبانی می کند و می تواند به طور اتوماتیک کارهای شما را انجام دهد. این برنامه همچنین به شما اجازه می دهد تا سایز خروجی را براساس بیت ریت (bitrate) تعیین کنید.

تصویر

Free Video Compressor

Free Video Compressor یک ابزار سبک برای کاهش حجم فیلم و ویدیو است. این برنامه به شما اجازه می دهد تا سایز و کیفیت موردنظر ویدیوی خروجی خود را انتخاب کنید. شما می توانید عددی را در بین محدوده ۱۰ تا ۹۰ درصد برای میزان کاهش حجم ویدیو برگزینید. این برنامه همچنین دارای گزینه مقیاس بندی است که می توانید برای تعیین عرض و طول ویدیو استفاده کنید.

تصویر

KeepVid

KeepVid برای کاهش حجم فایل های ویدیویی برای ایمیل، یوتیوب و اهداف دیگر یکی از بهترین گزینه هاست. این ابزار فشرده سازی رایگان اجازه اضافه کردن ویدیوها و فیلم ها را به روش کاملا ساده به شما می دهد. حجم فایل اضافه شده می تواند با انتخاب کیفیت آن از بین گزینه های موجود کاهش یابد. شما همچنین می توانید رزولوشن اصلی ویدیو را حفظ کنید.

تصویر

Freemake Video Converter

این نرم افزار رایگان می تواند حجم فایل های ویدیویی شما را با تبدیل به فرمت هایی مانند DivX ،WMV ،AVI ،MKV و ROM کاهش دهد. شما از این برنامه برای فایل های صوتی هم می توانید استفاده کنید. ویدیوی شما حتی می تواند به فرمت هایی فشرده سازی شود که با دستگاه های دیگری مانند محصولات اپل و سایر دستگاه های موبایلی سازگار هستند.

تصویر

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker برنامه ای است که همراه با سیستم عامل های ویندوز Me ،XP ،7 و ویستا ارایه شده است. این برنامه ساده به شما اجازه می دهد تا ویدیوهای خود را به راحتی روی آن بارگذاری کنید و فایلی با همان کیفیت فایل اصلی اما با حجم کمتر دریافت نمایید.

تصویر

MPEG Streamclip

این برنامه کاهش حجم فیلم و ویدیو، یک نرم افزار بسیار پیشرفته برای فشرده سازی رایگان ویدیو و فیلم هاست که به شما اجازه باز کردن، فشرده کردن و پخش کردن فرمت های مختلف ویدیویی از جمله فایل های MPEG را می دهد. این برنامه همچنین به شما اجازه ویرایش ویدیوها و تبدیل آن ها به muxed یا demuxed را بدون افت کیفیت می دهد. این برنامه همچنین با دستگاه هایی مانند آیفون، آی پد و گوشی های اندرویدی نیز سازگار است.

تصویر

برگرفته از: ساعد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *