مقاله نویسی

آموزش نگارش ترجمه و چاپ تضمینی مقاله SCOPUS

آموزش نگارش ترجمه و چاپ تضمینی مقاله SCOPUS

آموزش نگارش ترجمه و چاپ تضمینی مقاله SCOPUS

پایگاه اسکوپوس یکی از معروف ترین نشریه های الزویر می‌باشد که چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر این پایگاه اعتبار و امتیازات بسیار زیادی دارد.

مجلات اسکوپوس Scopus

بهتر است قبل از اشنایی با نحوه نگارش و چاپ مقالات SCOPUS با این پایگاه و نحوه رتبه بندی مجلات آن بیشتر اشنا شوید. بطور کلی مجلات اسکوپوس Scopus برای دانشجویان و محققان تمامی رشته ها مناسب است که تمایل به اکسپت، پذیرش، چاپ مقالات خود در نشریات Scopus با توجه به بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها داشته باشند. دانشجویانی که تمایل به Apply اپلای در دانشگاه های معتبر خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دارند چاپ در مجلات اسکوپوس Scopus بسیار مناسب است. دانشجویانی که تمایل به دفاع از پایان نامه خود دارند، با پذیرش و چاپ در ژورنال های اسکوپوس Scopus ، 1 الی 1.5 نمره از پایان نامه را براحتی میتوانند اخذ نمایند. پایگاه scopus برای رتبه بندی مجلات خود از شاخصی به نام Q کمک میگیرد که نحوه اعمال رتبه بندی Q به شرح زیر میباشد.

رتبه بندی مجلات scopus

مجلات اسکوپوس scopus از q1 تا q4 درجه بندی میشود که به صورت زیر می باشند.

اکسپت مقاله Q1 بهترین نوع اکسپت مقاله اسکوپوس scopus است و برای دفاع ارشد و یا گرفتن اکسبت از دانشگاه های خارجی بسیار مناسب است.البته با هماهنگی دانشگاه.

اکسپت مقاله Q2 فقط کمی پایین تر از Q1 است ولی با این حال برای دفاع ارشد و یا گرفتن اکسبت از دانشگاه های خارجی مناسب است.

اکسپت مقاله Q3 ارزش کمتری دارد و اکثرا برای رزومه کلی و یا ارشد و … استفاده میشود.

اکسپت مقاله Q4 ارزشش با Q3 تقریبا برابری میکند با این تفاوت که مجله Q3 با کمی تلاش میتواند رتبه اش را Q2 کند ولی مجله Q4 راه زیادی در پیش روی دارد.

تصویر

نحوه نگارش مقاله SCOPUS

همه مقالات قالب و ساختار استانداردی دارند که از طرف ژورنال این قوانین و چهارچوب ها مشخص میشوند برای نگارش مقالات SCOPUS نیاز به رعایت قواعد و اصول استانداردی دارید که قوانین استاندارد مجلات SCOPUS و ترتیب قرار گیری بخش های آن به شرح زیر میباشد:

عنوان

عنوانی که برای مجلات SCOPUS انتخاب میکنید باید ناب و جدید باشد. عنوانی که انتخاب میکنید باید کاملا معرف موضوعات مندرج در مقاله باشد و اصلا تکراری نباشد. با توجه به اینکه ژورنالهای SCOPUS اعتبار و کیفیت بسیار بالایی دارند از این رو بهتر است در انتخاب عنوان دقت و توجه بسیار بالایی داشته باشید.

معرفی نویسندگان

در این قسمت بایستی نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان مقاله به طور صریح بیان شده باشد.

چکیده

چکیده مقاله خلاصه ای از مهمترین نکات در یک مقاله علمی است. چکیده مقاله نویسنده را قادر می سازد تا حجم زیادی از ادبیات علمی مقاله را در قالب چند خط برای خواننده بیان کند. بعد از چکیده نیز چند کلمه به عنوان کلمات کلیدی آورده می شود لازم نیست تعداد کلمات بیشتر از 20 عدد باشد بعد از نوشتن کلمات کلیدی سراغ بخش های بعدی بروید.

مقدمه

مقدمه بعنوان قلب مقاله در نظر گرفته می شود چرا که معرفی کننده اهداف اصلی و ادبیات پژوهش شما می باشد. این بخش از مقاله که بلافاصله بعد از چکیده نوشته می شود، ابتدا با یک توضیح کوتاه از ادبیات پژوهشی موضوع مقاله آغاز می شود و سپس سوال اصلی پژوهش و علت انتخاب این موضوع مطرح می شود و سپس یک پیشینه ای از موضوع مقاله بیان می شود. اینکه قبل از شما چه تعداد مطالعه مرتبط با موضوع شما انجام گرفته است. اما بدون هیچ گونه استدلال و ارائه نتایج آنها. و در نهایت فرضیه پزوهش مطرح می شود. بایستی در این بخش دلیل روشنی برای طرح سوال خود بیاورید. و اینکه با پاسخ دادن به این سوال و یا حل آن مشکل می خواهید به چه چیزی برسید.

روش تحقیق

در این قسمت بایستی تمام اقدامات انجام گرفته در تحقیق حاضر را در اختیار خواننده قرار دهید تا خواننده بتواند در صورت لزوم نتایج شما را بازسازی کند یا تحقیقات انجام گرفته شده را بسط دهد.

نتایج

در این قسمت باید به یافته های اصلی تحقیق به ترتیب اشاره کنید و همچنین نتایج تحلیل آماری, نتایج تحلیل عملکرد, مجموعه ای از معادلات اصلی, نمودار ها و جداول و تصاویر که در طول تحقیق به دست آورده اید را اشاره کنید.

بحث و نتیجه گیری

نتایج و بحث ها و نتیجه گیری کلی تحقیق بخش های پایانی در یک مقاله اسکوپوس می باشند که به ترتیب باید این مراحل را بنویسید نتیجه گیری کلی مقاله بسیار حائز اهمیت است و در این بخش سعی کنید با توضیح ضعف های مقالات پیشین نقاط قوت مقاله خود را بیان کنید.

قدردانی

این بخش در مقاله SCOPU کاملا اختیاری میباشد و شما مجبور به نگارش قطعی این بخش نیستید و میتوانید در صورت تمایل قدردانی و تشکر از اساتید و خانواده خود را در این بخش بگنجانید.

منابع

آخرین بخش تحقیق که منابع و رفرنس ها میباشد بخش مهم دیگری محسوب میگردد که نویسنده مقاله باید حتما با دقت این بخش را بنویسید چنانچه از تحقیق یا مقاله ای استفاده کرده اید حتما باید منابع آنرا ذکر نمایید در غیر اینصورت مقاله به دلیل سرقت علمی ریجکت خواهد شد.

تصویر

مراحل چاپ مقاله SCOPUS

برای چاپ مقاله SCOPUS در ژورنالهای دارای اعتبار باید مراحل زیر را با دقت و با همکاری کارشناسان مجرب طی کنید تا حتما در مرحله داوری مقاله اکسپت گردد.

ترجمه تخصصی

ترجمه بخش مهمی در مراحل سابمیت میباشد و کیفیت محتوای مقاله کاملا وابسته به کیفیت ترجمه میباشد. ترجمه مقالات SCOPUS باید به صورت تضمینی انجام شود.

ویرایش و بررسی اولیه مقاله

مقاله را باید حتما ویرایش و اصلاح نمایید. اعمال اصطلاحات و ویرایشات دستور زبانی و محتوایی قبل از سابمیت ضروری میباشد. اعمال اصلاحات و ویرایشات به مقاله باید حتما توسط کارشناسان مجرب انجام شود.

پارافریز و رفع سرقت علمی مقاله

پارافریز و رفع سرقت علمی از مقالات نیز اجباری میباشد. مقاله را نباید قبل از پارافریز به ژورنال سابمیت کنید. امروزه سرقت علمی از علل شایع ریجکت مقالات علمی میباشد و باید حتما قبل از سابمیت پارافریز انجام شود.

انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله

مقاله باید اعتبار سنجی شود و مناسبترین مجله از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی مقاله انتخاب شود. اگر در انتخاب ژورنال دقت و توجه کافی نداشته باشید حتما توسط سردبیر مقاله ریجکت خواهد شد و به بخش داوری نخواهد رسید.

فرمت بندی مقاله

همانطور که مطلع هستید هر مقاله فرمت و ساختار خاصی دارد که باید بعد از انتخاب ژورنال فرمتی که از ططرف مجله تعیین شده است را به مقاله خود اعنال نمایید. ویرایش و اعمال اصلاحات به مقاله حتما باید قبل از سابمیت با دقت انجام شود.

واریز هزینه چاپ مقاله

مجلات SCOPUS جز پر هزینه ترین مجلات علمی میباشند که هزینه برحسب دلار میباشد و باید هزینه های به روز را حین سابمیت استعلام فرمایید زیرا هزینه دائما در حال تغییر میباشد.

سابمیت مقاله

بعد از بررسی نهایی و اعمال کلیه اصلاحات دذکر شده در بخش فوق مقاله را سابمیت نمایید. سابمیت مقاله به مجله نیز جز مواردی است که توسط ژورنال مشخص میشود و باید سابمیت را به صورت انلاین انجام دهید تا مقاله به بخش داوری ارسال گردد. هزینه و زمان چاپ مقاله در مجلات SCOPUS کاملا متفاوت و وابسته به نوع ژورنال ها میباشد که باید از سایت ژورنالها مشخص شود.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *