آسانترین راه برای چاپ مقاله

آسانترین راه برای چاپ مقاله

آسانترین راه برای چاپ مقاله

اغلب نویسندگانی که مقاله نویسی را انجام داده اند به دنبال ساده ترین و سریع ترین راه برای چاپ آن می‌باشند که در این مطلب تصمیم داریم سریع ترین و آسانترین راهها برای انتشار مقاله در مجلات معتبر را برای شما عزیزان آموزش دهیم.

مقاله نویسی

مقاله نویسی برای دانشجویان و علاقه مندان تحقیق و پژوهش یکی از فعالیت های مهم و تاثیرگذار شناخته می شود و و اغلب نویسندگان و دانشجویان علاقه مند به تحقیق و پژوهش می خواهند اثر ماندگاری از خود بر جای گذارند و به همین جهت اقدام به مقاله نویسی می کنند. با توجه به اینکه مقالات صرفا زمانی ارزشمند هستند که در دنیای علمی انتشار یابند و در اختیار عموم محققین دنیا قرار گیرند از این رو نویسنده مقاله باید بلافاصله بعد از اتمام نگارش مقاله به فکر انتشار آن در مجلات معتبر باشد. مجلات علمی معتبر با توجه به اینکه شرایط پذیرش دشواری دارند مقاله باید رتبه علمی بسیار بالایی داشته باشد تا قابل پذیرش در مجلات معتبر باشند و امتیاز لام در مرحله داوری را کسب نمایند.

روند چاپ مقاله را می توان به عنوان یک مسابقه رقابتی در نظر گرفت که کسی در این نبرد برنده خواهد شد که بتواند خود را بهتر مهیا کند. مقاله باید به نحوی آماده شود که از دیدگاه داوران ژورنالها بسیار جذاب و قابل توجه باشد داوران بهترین مقاله را برخواهند گزید بنابراین کیفیت مقاله بسیار مهم و قابل توجه می باشد. چنانچه می خواهید در این عرصه رقابتی موفق و پیروز باشید می توانید با مطالعه این مطلب به صورت گام به گام کل فرآیند پذیرش و چاپ مقاله را ظرف کوتاه ترین زمان ممکن طی فرمایید. همانطور که برای یک ورزشکار نحوه تمرین و اجرای تکنیک در حین مسابقه عامل موفقیت می باشد برای یک محقق نیز نحوه شروع به نویسندگی و موضوع مقاله بسیار قابل توجه می باشد. باید بدانید که مقاله شما بین هزاران مقاله موجود در دنیا قرار خواهد گرفت و مقایسه خواهد شد. باید آماده این نبرد و رقابت باشید.

عنوان و موضوع مقاله در واقع معرفی کننده مقاله شما می باشد و هر چه عنوان و موضوع مقاله شما جذاب و تاثیر گذار باشد به مراتب بیشتر مورد توجه داوران قرار خواهد گرفت بنابراین اولین شرط اساسی برای موفقیت در مرحله داوری انتخاب یک موضوع جذاب و تاثیر گذار می باشد. بعد از انتخاب حوزه موضوعی تحقیق باید مراحل پژوهش آغاز گردد و تحقیقات به مرحله ثبت و عملی شدن برسد نحوه عملکرد نویسنده در این بخش برگ برنده وی محسوب خواهد شد. چند نکته کلیدی و تاثیر گذار در کیفیت مقاله را برای شما آموزش خواهیم داد می توانید از این بخش آنها را مطالعه فرمایید و با عملی ساختن تکنیک ها مقاله خود را در عرصه رقابت به اولویت برسانید.

تصویر

مراحل نگارش و چاپ مقاله

قبل از شروع به نوشتن مقاله و گرد آوری بخش ها و چهارچوب مهم مقاله نویسنده باید مراحل زیر را مد نظر قرار دهد:

ابتدا باید نویسنده باید در رابطه با عنوان و موضوعی که انتخاب کرده است تحقیق کند و بداند که آیا مقاله ارزش انتشار دارد یا خیر و اینکه آیا قبلا در رابطه با این موضوع تحقیقاتی صورت گرفته است یا خیر بررسی منابع موجود نیز جز کی از مراحل و وظایف نویسنده می باشد.

 • سپس در مورد نوع مقاله تصمیم بگیرد با توجه به اینکه مقالات علمی انواع مختلفی دارند نویسنده باید تصمیم خود را در رابطه با نوع مقاله بگیرد.

از لحاظ نوع مقاله دست کم سه گزینه پیش رو دارید:

 1. مقالات کامل یا ابتکاری، مهم ترین مقالات پژوهشی هستند.
 2. لترها یا مقالات کوتاه معمولاً برای انتقال فوری و اولیه ی پیشرفت های مهم و ابتکاری منتشر می شوند.
 3. مقاله های مروری پیشرفت های اخیر درباره ی موضوع داغ مشخصی را به صورت چکیده بیان می کنند و بر نکات مهمی تأکید می کنند که قبلاً گزارش شده اند و اطلاعات جدیدی عرضه نمی کنند. معمولاً به دعوت سردبیر نشریه ارائه می شوند.
 • چگونگی انتخاب نشریه ی مناسب برای کارتان سؤال رایجی است. با پخش و پلا کردن مقاله بین نشریه های فراوان به صورت همزمان وارد بازی نشوید. مقاله را فقط یک بار عرضه کنید و منتظر پاسخ داوران باشید.رایج ترین راه انتخاب نشریه ی مناسب این است که نگاهی به مقاله هایی بیندازید که برای تهیه ی مقاله خود به سراغ آنها رفته اید. احتمالاً اغلب آنها در یک یا دو نشریه متمرکز هستند. آخرین شماره های هر نشریه ی درخور را بخوانید (حتی در حال چاپ) و از موضوعات داغ و انواع مقالات پذیرفته شده سر دربیاورید. نرخ بالای رد مقاله از سوی نشریه ها را هم مدنظر داشته باشید (مثلاً، نشریه نیچر ۹۰% مقالات را رد می کند) و اگر پژوهش شما چندان بحث برانگیز نیست، روی نشریه های کم ادعاتر با ضرایب تأثیر پایین تر تمرکز کنید. می توانید ضریب تأثیر نشریه را از طریق Science Gateway بیابید.
 • بعد از انتخاب نشریه برای ارسال مقاله تان، به وب سایت مجله بروید و راهنمای نویسندگان را دانلود کنید و بارها و بارها دستورالعمل ها را بخوانید! راهنمای نویسندگان معمولاً حاوی دستورالعمل های ویرایشی دقیق، آئین نامه های ارسال مقاله، دستمزدهای انتشار دسترسی باز و کپی رایت و دستورالعمل های اخلاقی است. نحوه نوشتن مقاله در آن ها به خوبی توضیح داده شده است و به نوعی آموزش مقاله نویسی رایگان است. باید راهنمای نویسندگان را در مقاله خودتان، حتی در اولین پیش نویس، به کار ببندید و از آرایش مناسب متن، نقل منابع و مأخذ، فهرست علائم و اختصارات، ارقام و جداول و غیره، استفاده کنید. ساختار نشریه را در نظر بگیرید و از طرفی سعی کنید دقیقا مقاله را با چهار چوب و ساختار منسجم بنویسید و اصول اخلاقی را در نوشتن آن در نظر بگیرید و به هیچ عنوان مطالبی که دراای تشابه علمی می باشند را در متن مقاله نیاورید.

چهارچوب منسجم و منظم که قابل پذیرش برای اغلب مجلات معتبر می باشد به ترتیب زیر است:

 1. موضوع مقاله
 2. چکیده
 3. مقدمه
 4. روش تحقیق
 5. نتایج
 6. بحث و تجزیه و تحلیل
 7. نتیجه گیری
 8. منابع

انجام مراحل انتشار مقاله در مجلات معتبر به شرح زیر می باشد:

 1. ترجمه تخصصی
 2. ویرایش مقاله
 3. پارافریز مقاله
 4. فرمت بندی مقاله
 5. سابمیت مقاله به مجلات معبتر

چند نکته کلیدی برای تسریع روند چاپ مقاله

فرایند آماده سازی مقاله و شروع به فرآیند تحقیق طبق مراحل زیر می باشد و می توانید توسط این روش ها مقاله را آماده کنید نحوه آماده سازی و نگارش تحقیق به ترتیب مراحل زیر می باشد:

شروع به نوشتن کنید.

حتی زمانیکه نتایج آزمایش ها و یافته های شما مشخص نشده است می توانید بخش هایی از مقاله را بنویسید. مثلاً بخش مواد و روشها در یک مقاله را می توانید حتی قبل از اقدام به انجام آزمایشات خود بنویسید. مقاله را شفاف و واضح بنویسید و نکته گنگ و مبهمی در متن مقاله باقی نگذارید. نگارش مقاله با احتمالات نشان از ضعف مقاله خواهد شد و تا زمانی که حدسیات شما به یقین تبدیل نشده است در متن مقاله به آن اشاره نداشته باشید. کلیه مطالب می بایست با استناد و دقیق و واضح و روشن بیان شوند و همچنین بخش هایی که به ترتیب آورده شده اند می بایست انسجام داشته باشند و به صورت یکپارچه نوشته شوند. رعایت اخلاق در پژوهش، انجم دقیق آزمایشات، رفرنس دهی فوق العاده، رعایت تمامی اصول پژوهشی زمانی معنا پیدا می کند که داور و ادیتور مجله بتواند مقاله شما را بخواند! بنابراین این هشدار را بسیار جدی بگیرید و به دنبال یک مترجم و ادیتور خوب باشید.

تصویر

رفرنس دهی دقیق و مناسب انجام دهید.

استناد دهی و رفرنس نویسی دقیق و صحیح کمک زیادی به جذابیت و تاثیر گذاری متن مقاله شما خواهد داشت. استفاده از نرم افزارهای استناددهی و رفرنس نویسی کمک زیادی به سطح کیفی مقاله شما خواهند کرد. استفاده از یک نرم افزار رفرنس نویسی مانند نرم افزار End Note می تواند در آرشیو کردن مقالات مورد استفاده شما و فرمت بندی خودکار رفرنس های شما بسیار ایده آل باشد. پس زمان خود را از دست ندهید و مناسبترین نرم افزاری که برای رفرنس دهی سراغ دارید را به کار بگیرید و بخش رفرنس های مقاله خود را تکمیل فرمایید.

از کیفیت محتوای مقاله خود اطمینان حاصل فرمایید.

تا کنون تحقیقات و پژوهش های بسیار زیادی توسط نویسندگان مختلف انجام شده اند که برخی از آنها شایستگی چاپ در ژورنالهای معتبر نداشتند تا زمان تکمیل تحقیقات و دست یافتن به نتایج دقیق و قطعی نسبت به چاپ مقاله عجله نداشته باشید. و سعی کنید کلیه نتایجی که از تحقیق حاصل می شوند را به صورت دقیق و واضح اشاره نمایید. چندین بار مقاله خود را بخوانید و با بیرحمانه ترین حالت ممکن آنرا ویرایش کنید. سعی کنید از فرد دیگری نیز بخواهید که مقاله را بخواند و در صورت نیاز تغییرات لازمه را قبل از سابمیت اعمال نمایید. اعمال تغییرات به متن مقاله به کیفیت مقاله کمک خواهد کرد. اگر فردی را سراغ ندارید که تخصص کافی داشته باشد و بتواند در مرحله ویرایش مقاله به شما کمک کند می توانید از سایتهایی همانند سایت Peerageofscience.Org استفاده کنید و مقاله را به صورت آزمایشی داوری نمایید تا نتیجه قطعی داوری مشخص گردد.

کاورلتر مناسبی بنویسید.

در مطالب قبل نیز گفته شده که نگارش یک کاورلتر قوی می تواند شانس پذیرش و چاپ مقاله را بسیار بالاتر ببرد. اگر مجله، علاقمند به کارهای آزمایشی و بالینی است، سعی کنید قسمت های بالینی و آزمایشی مقاله تان را برجسته تر نمایید؛ یا مثلا اگر مجله ذکر کرده است که روی مواد نانوساختار تمرکز دارد، توضیح دهید که چگونه کار شما این مواد را دربر می گیرد. اگر می دانید که موضوع مقاله شما با حیطه های مورد علاقه مجله متناسب نیست توضیح دهید که به چه علت این مقاله می تواند برای خوانندگان جذاب باشد.

وضعیت مقاله خود را پیگیری نمایید.

بعد از ارسال مقاله به مجله پیگیر مقاله خودت باشید. در نظر داشته باشید که برای یک مجله خوب از سراسر دنیا مقالاتی ارسال می شود و باکس پیام مجلات پر از ایمیل هایی است که از سوی رقبای شما به دفتر مجله ارسال شده است. پیشنهاد ما این است که هر دو روز یکبار ایمیلی برای ادیتور مجله بفرستید تا درباره مقاله ارسالی شما تعیین وضعیت شود. با دریافت پیام ادیتور مبنی بر تعیین وضعیت مقاله تان خونسرد باشید و طبق زمانبندی و محتوای ایمیل ادیتور ادامه کار را پیگیری کنید.

سریعترین راه برای اخذ پذیرش و چاپ مقالات

یکی از راههای آسان برای پذیرش در مجلات معتبر، موسسه آرمان می باشد. ما در موسسه آرمان با داشتن چندین سال تجربه در زمینه پذیرش و چاپ مقاله در نشریات و همچنین آشنایی با تمامی مراحل و مکاتبات با مجلات می تواند شما را همراهی نماید. برای شروع کار تنها کافیست درخواست خود را برای کارشناسان موسسه از طریق ایمیل ارسال نمایید تا مراحل به صورت کامل به شما توضیح داده شود.

برگرفته از: ساعد نیوز

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی ،تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

روش های تماس:

Mobile :  09143444846  واتساپ – تلگرام

Telegram: @abazizi

وبلاگ ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *