به پژوهشگاه علمی خوش آمدید. welcome logo-samandehi

آزمون رغبت به ازدواج (پرساد)

0

آزمون رغبت به ازدواج (پرساد)

ازدواج رابطه ای انسانی، پیچیده، ظریف و پویاست و از ویژگی های خاصی برخوردار است. پس آزمون رغبت به ازدواج (پرساد) می تواند کمک کننده باشد.

در جوامع امروز زندگی انسانها در تمامی ابعاد دستخوش تغییرات سریع و شگرفی شده است.  

ازدواج و زندگی زناشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هرچند ازدواج به عنوان نهادی جهانی باقی مانده است، ولی اهداف و انتظارات و نحوه شکل گیری آن بر اثر تغییرات مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در طول زمان تغییر کرده است.

ازدواج علاوه بر پاسخگویی به نیازهای جنسی و عاطفی فرد، نیازهای اقتصادی و ارتباطات اجتماعی و فرهنگی او را نیز تنظیم می کند و به عنوان نُرم و هنجاری پذیرفته شده در تمامی کشورهای دنیا به حساب می آید.

زمان و میزان احساس نیاز به همدم و ازدواج در بین افراد از شدت و ضعف های متفاوتی برخوردار است(ماهای و لوین ، 2007). ز آنجایی که بالا رفتن سن ازدواج یکى از معضلات مهم جوامع بشرى است؛ با افزایش سن ازدواج، جوانان از شیوه بهنجار ارضاى غریزه جنسى و آثار و فواید آن محروم مى شوند.

در جوامع گذشته پسران و دختران با رسیدن به سن بلوغ، یا کمى بعد از آن اقدام به ازدواج مى کردند و مجرّد ماندن یک نقص اجتماعى محسوب می گردید.

اما با پیچیده تر شدن جوامع و ایجاد خواسته ها و انگیزه هاى کاذب، ذائقه اجتماعى تغییر یافت و به تبع این تغییر، نیاز طبیعى و غریزى به ازدواج سرکوب و این روند، تا جایى پیش رفته که امروزه در بعضى جوامع غربى، جوانان به کلى از ازدواج سرباز زده اند و آن را مانعى براى آزادى خود تلقّى مىکنند(فلاحی، 2014).

پرسشنامه رغبت سنج ازدواج توسط پوراعتماد، حیدری و مظاهری ( 1383) تهیه شده است و دارای 24 سوال شامل4خرده مقیاس(بازخورد نسبت به ازدواج ، نگرش نسبت به پیامدها ،آمادگی برای ازدواج  و موانع ازدواج )می‌باشد.

پایایی و روایی آن توسط سازندگان آن تایید گردیده است(فهیمی راد، سیده زهرا ،1389).

به همراه 2 مقاله رایگان

 

توجه! توجه!

لازم به ذکر است که در بسیاری از سایت ها این پرسشنامه گذاشته شده است.

اما متأسفانه روش نمره گذاری را به درستی و مطابق مقالات علمی بیان نکرده اند و عبارات  مربوط به مولفه ها ( خرده مقیاس ها)  را مشخص نکرده اند.

لذا در عمل چنین پرسشنامه غیر قابل استفاده است ودر صورت خرید چنین پرسشنامه ای زمان و  پولتان حرام می شود! و حتما در دفاع از پایان نامه و چاپ مقاله دچار مشکل خواهید شد.

 

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

 

تحلیل داده های آماری برای پایان نامه و مقاله نویسی تحلیل داده های آماری شما با نرم افزارهای کمی و کیفی ،مناسب ترین قیمت و کیفیت عالی انجام می گیرد.

نرم افزار های کمی: SPSS- PLS – Amos

نرم افزار کیفی: Maxquda

تعیین حجم نمونه با:Spss samplepower

 

روش های تماس:

Mobile : 09102194672

Telegram: @abazizi

  • E-mail: abazizi1392@gmail.com
آزمون رغبت به ازدواج (پرساد)

25,000 ریال – خرید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.